Jaunųjų šaulių pakopinė stovykla gimnazijoje

• Paskelbta: 2023-11-29

Lapkričio 24-25 dienomis mūsų mokykloje vyko rajono mokyklų jaunųjų šaulių įvadinė pakopinė stovykla. Į gimnaziją atvyko jaunieji šauliai iš Betygalos, Girkalnio, Viduklės, Nemakščių, Šiluvos, Raseinių mokyklų. Gausiai stovykloje dalyvavo ir mūsų gimnazijos šauliai.

Pirmą stovyklos dieną šauliai, pasiskirstę į atskirus būrius, dalyvavo teoriniuose užsiėmimuose pagal pakopinę programą. Vyko lyderio kurso, maskuotės, taktikos, topografijos užsiėmimai. Mokyklų šaulių būreliai turėjo nupiešti būrelio emblemą, sukurti būrio skanduotę ir paruošti pristatymą. O po visų užsiėmimų mokiniai valgė gardžią kareivišką košę, virtą ant laužo.

Antrą stovyklos dieną vyko praktiniai užsiėmimai. Šauliai, išklausę instruktažą, išėjo į žygį, kurio metu pritaikydami topografines žinias ieškojo paslėptų daiktų, atliko kitas užduotis. Sugrįžus po žygio, vyko rezultatų aptarimas.

Nors ir pavargę, bet pilni įspūdžių ir susiradę naujų draugų, šauliai saugiai išsiskirstė į namus

Ričardas Višinskas

Ričardas Višinskas