Europos kalbų dienos minėjimas gimnazijoje

• Paskelbta: 2023-09-27

Europos kalbų dienai paminėti Ariogalos gimnazijoje 7 b klasės ir 6 a, b grupės mokiniai gamino akcentus su posakiais, sentencijomis įvairių Europos šalių kalbomis, vėliavomis, juos talpino gimnazijos erdvėse. Anglų kalbos pamokų metu vyko klausimų - atsakymų apie kalbas varžytuvės.

II a klasėje rusų kalbos pamokoje buvo pateikta informacija apie kalbų paplitimą ir įvairovę, gyvavimo ir išnykimo priežastis, mažų tautų kalbų ateitį, kalbų rekordus. Vyko viktorina.

Po 3 pamokų vyko protmūšis, skirtas paminėti 2023-čiuosius metus kaip Europos įgūdžių metus. Protmūšyje dalyvavo ir mokiniai, ir mokytojai.

Anglų kalbos mokytojos Gintarės Preikšienės 8 b klasės mokinės Ugnė Jociūtė ir Meda Sabašinskaitė sukūrė 20 linksmų klausimų apie skirtingas Europos šalis ir suorganizavo viktoriną.

Pradinėse klasėse taip pat buvo paminėta Europos kalbų diena. Pirmokai su savo mokytojomis žiūrėjo skaidres apie Europos kalbas, spalvino įvairių Europos šalių vėliavas. 2-4 klasių mokiniai susipažino su Europos šalimis žaisdami dėlionę, atliko Kahoot užduotis. Informacija, iškabinta koridoriuose ne vienam dar labiau praplėtė žinias.

Gintarė Preikšienė