Pradinės mokyklos pirmokų pažintis su biblioteka

• Paskelbta: 2023-09-23

Bibliotekoje skaitytojai visada laukiami. Pramokę skaityti, lydimi savo mokytojų, bibliotekoje lankėsi mokyklos pirmokai. Keletas jų čia jau dažni svečiai, tačiau dauguma atėjo pirmą kartą. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra knygų namai,  kuriuose gyvena skirtingos knygos: pasakos, eilėraštukai, knygelės apie gamtą ir gyvūnėlius,  enciklopedijos, kurios padeda išmokti ką nors naujo. Bibliotekininkė vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės, gali „susirgti"- suplyšti, todėl jas reikia tausoti: nemėtyti, į jas nepiešti, nelankstyti puslapių, vartyti švariomis rankomis. Pirmokai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, pasižadėjo knygeles mylėti ir saugoti. Po to mažieji skaitytojai išsirinko skaityti jiems patikusią knygelę, gavo dovanų . Biblioteką pirmokai paliko linksmi, pažadėję dar ne kartą grįžti į knygų šalį.

Jūratė Petkuvienė