Spalvos ir knyga

• Paskelbta: 2024-10-11

Spalio 10 dieną 5 a klasės mokiniai buvo pakviesti dalyvauti edukacijoje ,,Spalvos ir knyga“. Bibliotekininkė pasekė pasaką apie tai, kaip atsirado spalvos, ir pakvietė mokinius pabūti jaunaisiais mokslininkais ir sudalyvauti spalvų maišymo mėgintuvėlyje eksperimente. Mokiniai džiūgavo išgaudami vis naujas spalvas! Paskui bibliotekininkė perskaitė K. Bleikaičio eilėraštį ,,Spalvos“ ir pakvietė mokinius atlikti kitą eksperimentą – nuspalvinti filtrinį popierių įvairiomis spalvomis ir sulanksčius merkti į vandenį. Gavosi nuostabūs įvairių spalvų meno kūriniai - mandalos! Šias mandalas bibliotekininkė parodė, kaip sulankstyti ir panaudoti praktiškai – pasigaminti knygos skirtuką. Pabaigoje kiekvienam mokiniui buvo įteikta organizacijos  ,,Švieskime vaikus“ padovanota E. Jasės knyga ,,Kamandosė“, kurios pagrindinė veikėja yra spalvota būtybė.

Raimundė Višinskienė