Akcija ,,Gimnazija skaito 80“

• Paskelbta: 2024-05-08

Gegužės 7 dieną – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos 120- osios metinės. Nors tą dieną 1904 metais išsilaisvinome nuo lietuviškos spaudos draudimo, ši data taip pat primena labai sudėtingą, net keturis dešimtmečius trukusį Lietuvos istorijos laikotarpį, kuriuo carinė valdžia draudė esminius mūsų tautiškumo ženklus – lietuvišką spaudą, knygų leidybą, laisvą žodį.

Lietuvos leidėjų asociacija ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija šią dieną kvietė visus skaityti lietuviškai. Mūsų mokykla prisijungė prie šios iniciatyvos, ją susiejo su mokyklos jubiliejumi ir kvietė visus vieną pamoką skaityti knygas, laikraščius, žurnalus, širdžiai mielus skaitinius lietuviškai. Akcijoje ,,Gimnazija skaito 80“ kiekviena skaitytojų grupė ar klasė turėjo tyliai perskaityti bendrai 80 puslapių. Skaitė mokiniai visur – parke, pievelėje, kabinete, gimnazijos koridoriuje, miesto viešose erdvėse. Skaitančiųjų skaitymo tempas nevienodas, tai vienos klasės perskaitė 80, o kitos daugiau puslapių. Perskaitytų puslapių skaičiai nebuvo tokie svarbūs. Svarbu buvo tai, kad kiekvienas tą dieną prisilietė prie lietuviško žodžio, įsiklausė į jį. Juk mums mūsų lietuviškas žodis, kalba, knyga – turtas, tautos brandumą liudijantys ženklai!