Jaunųjų šaulių stovykla

• Paskelbta: 2024-04-16

Balandžio 12-13 d. mūsų gimnazijos jaunieji šaulių dalyvavo pakopinėje stovykloje Girkalnio pagrindinėje mokykloje. Stovyklauti ir gilinti šaulio įgūdžius susirinko šauliai iš Betygalos, Raseinių, Šiluvos, Nemakščių, Viduklės, Girkalnio, Vilkijos ir Babtų mokyklų.

Po stovyklos atidarymo ir įsikūrimo šauliams vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai. Jaunieji šauliai dalyvavo rikiuotės, topografijos, ryšio užmezgimo ir perdavimo mokymuose. Šios išmoktos žinios buvo pritaikytos naktiniame žygyje, kurio metu reikėjo nusistačius koordinates surasti pažymėtus orientyrus. Po žygio laukė skani, ant laužo virta kareiviška košė.

Kitą dieną, po pusryčių, jaunieji šauliai mokėsi praktinio išgyvenimo įgūdžių gamtoje. Mokymo instruktoriai praktiškai pademonstravo, kaip išvalyti vandenį, užsikurti laužą, pasigaminti maistą, naudojant sausą karišką davinį, palapinių statymo būdų, maskavimosi principų. Jaunuosius šaulius vadai supažindino su nebylaus valdymo signalais.

Atlikę praktines užduotis, aptarę stovyklos rezultatus, jaunieji šauliai stovyklavimą baigė.

Ričardas Višinskas

Ričardas Višinskas