Stasio Šalkauskio atminimui

• Paskelbta: 2023-03-24

Šiemet sueina 137 metai nuo garsaus Lietuvos filosofo Stasio Šalkauskio gimimo. Pagerbdama filosofo atminimą, Šiaulių gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė pėstute keliauja į Kauną. Planuoja įveikti 137 kilometrus.

M. Jankutė tvirtina savo žygiu norinti paskatinti jaunų žmonių aktyvumą, pilietiškumą. „Pirma idėja buvo nueiti tiek kilometrų, kiek S. Šalkauskiui sukanka metų. Pasidomėjusi daugiau apie jo istoriją, radau, kad Kaune jis buvo paskutinis Vytauto Didžiojo universiteto rektorius tarpukario Lietuvos laikais. Atstumas iki Kauno lygiai toks, kiek sueina jam metų – 137. Tad sujungus šiuos du faktus, išeina dar gražesnė idėja. Ir apsisprendžiau – einu į Kauną“, – sakė ji.

Šiandien, kovo 24 dieną, ji lankosi Ariogalos gimnazijoje, kur susitinka su Ariogalos gimnazijos mokiniais. Linkime žygeivei geros viešnagės Ariogaloje.

Aldona Norkienė