Užgavėnės

• Paskelbta: 2023-02-22

Likus 47-ioms dienoms iki šv. Velykų Ariogalos gimnazijos pradinių klasių bendruomenė vijo žiemą iš kiemo. Po netrumpos pertraukos, kai šią archajišką šventę teko kiek primiršti dėl pasaulį apskriejusios pandemijos, gausybė persirengėlių - “žydukų” ir “čigonų”, raganaičių ir velniukų - Užgavėnių Morės akivaizdoje šoko, triukšmavo, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą ir visokiais būdais varė žiemą, siekdami prisišaukti pavasarį. Mokytojos A. Zajančkauskienė, D. Stankienė ir šventės pagrindinį simbolį – Morę pagaminusi mokytojo padėjėja R. Kuznecova pasirūpino, kad šventėje skambėtų garsi, žiemą išvarysianti muzika, kad būtų išpildytos visos šventės tradicijos ir kad iki soties būtų prikimšti persirengėlių pilvai. Dar pirmos pamokos metu mokiniai buvo informuoti, jog per Užgavėnes reikia valgyti 7-12 kartų. Tad po didelio patriukšmavimo ir žiemos gąsdinimo visi sugrįžo į klases ir puotavo valgydami gardžiausius atsineštus blynus ir kitus gardėsius.

Ligita Tarosienė