Renginiai, skirti Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei

• Paskelbta: 2023-05-01

Balandžio 26 dieną aktyviausiems skaitytojams pradinukams vyko rytmetys ,,Pasakų šalies svečiai“, skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Renginio tikslas - skatinti mokinių skaitymą ir domėjimąsi knygomis, plėsti akiratį, ugdyti kūrybiškumą ir formuoti vaikų vertybines nuostatas. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė pristatė savo minkštų žaislų kolekciją - knygų personažus. Beveik visus personažus mokiniai atpažino ir mielai diskutavo, atpasakojo įvykius iš perskaitytų knygų. Pasiklausę pasakojimo ir pasidžiaugę personažais, mokiniai atsakė į gimnazijos bibliotekininkės Raimundės paruoštus klausimus apie pasakas. Pabaigoje RMMVB bibliotekininkė Jolanta pasidžiaugė žingeidžiais mokiniais ir palinkėjo skaityti knygas.

5a klasės mokiniams vyko edukacija, skirta supažindinti su inovatyviu skaitymo skatinimo žaidimu ,,Draugoteka“. Šio žaidimo tikslas - vaikus ir paauglius paskatinti skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius – susirasti tikrų draugų. RMMVB bibliotekininkė Jolanta pristatė šį žaidimą, jam skirtas knygas. Žaidimas „Draugoteka“ atlieka ir terapinę funkciją – nepamokslaudamas parodo, kaip ir kur galima ieškoti pagalbos, atsakymų į rūpimus klausimus. Mokiniai, parsisiuntę žaidimą į savo mobiliuosius telefonus, pradėjo žaisti – keliauti po biblioteką ir bendrauti su penkiais personažais bei atlikti užduotis. Žaidimo trukmė ilgoka, tad tęsti jį ir baigti, t.y., surinkti visas širdeles, mokiniai turės per kelias dienas.

Raimundė Višinskienė