Geografijos pamoka kitaip

• Paskelbta: 2023-05-14

Gegužės 11 dieną 6 a klasėje vyko netradicinė geografijos pamoka-renginys apie Lietuvos regionus. Kaip sakė mokytoja Rožė Teišerskienė, jos tikslas buvo ugdyti mokinių kompetenciją mokėti mokytis. Ir iš tiesų, šiai pamokai-renginiui mokiniai savarankiškai rengėsi net keletą mėnesių, rinko medžiagą apie Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją ir Žemaitiją. Šiek tiek pagalbos suteikė pati geografijos mokytoja, taip pat lietuvių k. mokytoja Inesa Petrauskienė, istorijos mokytoja Rasa Zakaitė, muzikos mokytoja Evelina Budrienė.

Šeštokai su dideliu entuziazmu ir susidomėjimu laukė šios pamokos. Klasė buvo pasiskirsčiusi į 4 komandas, kiekviena pristatė po atskirą regioną - aptarė herbus, tautinius drabužius, tradicijas, valgius, žymius žmones. Kad būtų vaizdingiau, komandos dar ir padeklamavo eilėraščių tarmiškai, padainavo dainų, pažaidė žaidimų. Galiausiai visos komandos pakvietė paragauti įvairių regionų patiekalų.

6 a klasė buvo apdovanota pagyrimo raštu, kurį įteikė direktoriaus pavaduotoja Aldona Norkienė. Visi pamokos dalyviai pritarė, kad tokios pamokos labai įdomios, reikalingos, nors ir pareikalauja daug savarankiško, kruopštaus, kūrybiško darbo.

Inesa Petrauskienė