Č. Kudabos geografijos konkursas

• Paskelbta: 2024-03-27
  • Kategorija: Konkursai

Kovo 23 d. Vilniaus universiteto Geomokslų institute vyko nacionalinis Č. Kudabos geografijos konkursas. Šis konkursas yra skirtas žymaus Lietuvos geografo Česlovo Kudabos darbų, idėjų, geografijos mokslo populiarinimui, kūrybiškumo ir meilės gimtajam kraštui ugdymui. Konkurse dalyvavo 6-12 klasių mokiniai iš visos Lietuvos mokyklų. Į konkursą vyko ir mūsų gimnazijos mokiniai: Ugnė Morkutė 7 a klasė, Ieva Kaupaitytė ir Justė Kazlauskaitė 8 b klasė, Justinas Džiaugys I a g klasė, Povilas Kavaliauskas III a g klasė. Mokiniai ne tik dalyvavo konkurse, bet ir turėjo galimybę susitikti su universiteto dėstytojais, klausytis įdomių paskaitų, užduoti klausimų. Vilniaus universiteto geologijos muziejuje susipažinome su įdomiais eksponatais: mamuto skeleto, durklo bei danties fosilinėmis liekanomis, meteoritų ekspozicija, įvairių mineralų bei fosilijų gausa. Grįždami sustojome ir pamatėme patį įspūdingiausią gamtinį objektą Vilniaus krašte –  65 m aukščio Pūčkorių atodangą. Džiaugiamės turininga išvyka ir lauksime konkurso rezultatų, kurie bus paskelbti iki gegužės 15 d.

Rožė Teišerskienė

Rožė Teišerskienė