Mokinių gamtamokslinė išvyka į Kauną

• Paskelbta: 2024-05-07

Gegužės 2 d. 7 - II klasių mokiniai gilino gamtos mokslų žinias „Kauno stiklo“ fabrike ir VDU Žemės ūkio laboratorijose. „Kauno stiklo“ fabrike mokiniams buvo surengta išsami ekskursija, kurioje juos  supažindino, kaip ir iš ko pagaminami spalvoto stiklo buteliai. Stebėdami konvejeriu slenkančias vis dar menkai išrūšiuotas stiklo atliekas, kuriose apstu metalinių dangtelių, keramikos ar netgi smulkių akmenukų, mokiniai akivaizdžiai galėjo įsitikinti Lietuvos gyventojų atliekų rūšiavimo sąmoningumo, o gal ir žinių apie rūšiavimo taisykles stoka.

Aplinkotyros laboratorijoje mokiniai sužinojo, kokie tyrimai atliekami nustatant vandens telkinių ir dirvožemio kokybę.

VDU Žemės ūkio biokristalizacijos laboratorijoje mokiniai sužinojo, kaip iš vaisių ir daržovių sulčių ar netgi grūdų ekstraktų, išgarinus vandenį gaunami kristalai, iš kurių struktūros mokslininkai sužino apie augalo energetinę vertę ir  ekologiškumą.

Biotechnologijos laboratorijoje mokiniai mokėsi meristeminio dauginimo būdu iš levandos lapelio dauginti levandą. Įgytos patirtys yra mokiniams labai naudingos, juos skatina giliau ir aktyviau domėtis gamtos mokslais, pritaikyti turimas žinias ir įsitikinti jų nauda.

Žaneta Kalėjūtė