Skaitymo skatinimo edukacinė išvyka

• Paskelbta: 2024-04-25

Balandžio 24 dieną 5 c klasės mokiniai vyko į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė mokinius supažindino su tarptautiniu projektu ,,Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“. Penktokams buvo parodyta, kaip galima žaisti virtualų žaidimą ,,Draugoteka“, kurio veiksmas vyksta bibliotekoje. Mokiniai spalvino žaidimo personažus, kūrė koliažus, juos pristatinėjo. Penktokai apžiūrėjo vaikų knygų iliustruotojo Gintaro Jociaus žinomų šių laikų žmonių šaržus, pabandė atspėti, kas toks nupieštas. Edukacinių užsiėmimų kambaryje vedėja J. Gudeikytė supažindino mokinius su literatūrinių personažų parodos „Atėję iš knygų“ eksponatais. O jų sukaupta net virš 300! Atsipalaiduoti, pažaisti interaktyvių grindų edukacinius žaidimus, pagulėti kamuoliukų baseine, pavaikščioti ortopediniu sensoriniu kilimėliu, kurti šešėlius mokiniai galėjo apsilankę sensoriniame kambaryje.

Edukacinė išvyka buvo įdomi, aktyvi ir skatinanti mokinius skaityti, domėtis literatūra.

Raimundė Višinskienė

Raimundė Višinskienė