Aštuntokų išvyka į Kauno kogeneracinę jėgainę

• Paskelbta: 2024-05-21

Gegužės 17 dieną 8 a ir 8 b klasės mokiniai vyko į Kauno kogeneracinę jėgainę. Šioje jėgainėje, pasitelkiant vienas moderniausių technologijų Europoje, iš atliekų gaminama šilumos ir elektros energija. Per metus jėgainėje sutvarkoma iki 255 tūkstančių tonų nepavojingų pramoninių ir komunalinių atliekų po antrinio rūšiavimo, kurios nebetinkamos perdirbti, bet turi energetinę vertę. Taip ne tik išvengiama sąvartynuose besikaupiančių atliekų kalnų, bet ir iš vietinio kuro pagaminama energija. Jėgainė, įsikūrusi Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, veiklą vykdo nuo 2020 metų. Tai šiuolaikiška, moderni įmonė, daug dėmesio skirianti aplinkosaugai.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su žiedinės ekonomikos modeliu, pamatyti visą gamybos procesą, konferencijų salėje gidas papasakojo apie įmonės veiklą, atsakė į klausimus. Liftu užkilę ant jėgainės stogo, galėjome pasigrožėti Kauno miesto ir apylinkių panorama.

Mokiniai džiaugėsi galėdami pabuvoti Lietuvos strateginiame objekte, pagilinti savo žinias ir kompetencijas. Dėkojame gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę mokytis kitaip.

Laima Siliūnienė