8 a klasės veiklos Tadui Daugirdui atminti

  • Paskelbta: 2024-03-06
  • Kategorija: Renginiai

      Šių metų vasario 27 d. sukako 172 metai, kai gimė Tadas Daugirdas (1852-1919). Senųjų Žemaitijos bajorų ir dvarininkų palikuonis paliko gilų pėdsaką Raseinių r. žemėje ir Lietuvos kultūroje. Jo pasaulėjautą formavo lenkiškos kultūros aplinka, tačiau jis išliko Lietuvos patriotas, tikras žemaitis. Mūsų krašto žmonėms T. Daugirdas žinomas kaip archeologas, dailininkas, rašytojas, režisierius, politikas (1905 m. Vilniaus seimo narys), 1917 m. kartu su J. Basanavičiumi ir A. Žmuidzinavičiumi dalyvavo komisijos, kuri rengė Lietuvos tautinės vėliavos projektą, darbe, kūrė ir Vyčio projektus bei Lietuvos miestų herbus. T. Daugirdo vardu pavadintas ir geografijos kabinetas, todėl savaitės veiklas skyrėme šio garbaus žmogaus atminimui. 8 a klasės mokiniai kartu su klasės vadove R. Teišerskiene vyko į Ariogalos miesto kapines prie Daugirdų šeimos koplyčios, kur uždegė atminimo žvakeles ir tylos minute pagerbė mūsų krašto šviesuolį. Rugilė, Ineta ir Perlita pristatė šeimos koplyčios istoriją. 8 a klasės valandėlėje klausėmės Ievos ir Martos parengto pristatymo apie T. Daugirdo nuopelnus Lietuvai. Klasės mokiniai skaitė jį pažinojusių žmonių prisiminimus. Grupė mokinių suvaidino ištrauką iš T. Daugirdo pjesės „Girkalnio užgavėnios“, padainavo to laikmečio dainą, skambėjusią Plembergo dvaro apylinkėse. Įdomios ir mokinių mintys po renginio:

     „Sužinojau, kad T. Daugirdas domėjosi velykinių margučių raštais, o vėliau panaudojęs šią techniką dekoravo Maironio kambarių lubas. Dovilė.“

     „Sužinojau, kad jis buvo labai talentingas ir darbštus žmogus. Livija.“

    „Buvo įdomu pažvelgti į T. Daugirdo paveikslus. Džiaugiuosi, kad saugome šio iškilaus žmogaus atminimą. Ineta.“

Autorius:
Rožė Teišerskienė

Nuotraukos:
Rožė Teišerskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas