Chemijos pamoka Camira Fabrics įmonėje

• Paskelbta: 2022-11-17

Lapkričio 16 d. III g klasės mokiniams chemijos pamoka vyko netradicinėje aplinkoje - Camira Fabrics įmonėje. Džiaugiamės, jog įmonė sutiko priimti negausią mokinių grupelę ir papasakoti apie joje vykdomas veiklas: audimą, siuvimą ir verpalų gamybą. Gamyboje naudojamos dvi pagrindinės žaliavos – polietilenas ir polipropilenas - tiesiogiai siejosi su temomis, kurias mokėmės: kaip šios medžiagos susidaro, kokiomis savybėmis pasižymi, kam jos naudojamos. Sužinojome, kuo nudažomas plastikas, kokie sunkumai kyla išgaunant už plauką plonesnes siūlo gijas, kaip jos suvejamos į storesnį siūlą, kuo skiriasi siūlai, pagaminti iš polieteno ir polipropeno, kaip audinys padaromas atsparus UV spinduliams ir ugniai, iš kur perkamos žaliavos, kur dedamos gamybos atliekos ir kt.

Lietuvoje yra daug įmonių, kurių veikloje reikalingos chemijos žinios: tai stiklo, vaistų, trašų, PET granulių, buitinės ir automobilių chemijos gamyba.  Būtų labai įdomu ir naudinga tokiose įmonėse apsilankyti.

Smiltė Survilaitė

Žaneta Kalėjūtė