Gamtos pamokos kitaip – išvyka į Molėtus

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2022-06-05

Birželio 2 d. Ariogalos gimnazijos II-III klasių mokiniai turėjo progą praleisti dieną kiek kitaip – išvykoje į Molėtus. Šią išvyką organizavo gamtos mokslų mokytojos.

Juose aplankė Vilniaus universiteto astronomijos observatoriją. Ten mums papasakojo apie observatoriją, jos istoriją bei tikslus, mokiniai buvo supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Mokiniai išvydo ir didžiausią ne tik Lietuvoje, bet ir visoje šiaurinėje Europoje 165 cm teleskopą bei sužinojo apie jo veikimą.

Sekanti stotelė – Lietuvos etnokosmologijos muziejaus požeminė galerija su penkiomis salėmis, kuriose etnokosmologijos žinios mokiniams buvo pateikiamos ekspozicijose etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais. Galų gale mokiniai pasiekė 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, kurioje apžvelgė Molėtų apylinkes.

Galutinės stotelės – Antano Truskausko gamtos ir medžioklės muziejus, kurio aplankymo metu mokiniai pamatė 400 eksponatų (iš jų 158 medžioklės trofėjų, 242 įvairių apdovanojimų) ir ežerų žvejybos muziejus, kuriame mokiniai išgirdo daugiau apie žvejybos ypatumus, tradicijas, žvejų gyvenimą bei jo sąlygas.

Galų gale mokiniai išvyko iš Molėtų kupini gerų emocijų, naujų žinių ir nuostabiai praleidę laiką!

II a kl. mokinė Rusnė Dagilytė