Ekskursija laivu po Vilhelmo kanalą

• Paskelbta: 2023-05-21

Gegužės 19 dieną 6 a klasės mokiniai išvyko į gana tolimą kelionę - į Šilutės rajone esantį Mingės kaimą, kur jų laukė laivas ,,Svencelė" ir įgula. Šiek tiek nedrąsiai sulipę į laivą, šeštokai netrukus pasijautė laisvai, apžiūrėjo visą laivo įrangą, susipažino su kapitonu. Plaukdami Minijos upe iki kanalo, mokiniai apžiūrėjo unikalų, vienintelį Lietuvoje Mingės kaimą, kur upė atstoja gatvę. Pasiekę kanalą, vaikai pamatė, kaip atrodo šliuzai, sužinojo, kada, kaip ir kam buvo iškasti vandens kanalai, išsiaiškino, kas yra sieliai, kaip vyko prekyba vandens keliais. Kapitonas netgi leido visiems norintiems pavairuoti laivą. Vaikams tai buvo didžiulis įspūdis!

Edukacinė kelionė buvo finansuojama pagal Kultūros paso programą, o transportą suteikė mokykla.

Inesa Petrauskienė