Trečiokų kelionė į Kauną

• Paskelbta: 2024-10-17

Dar per mokslo metų pradžios šventę 3 b klasės bendruomenė nutarė rudenį praleisti aktyviai ir išvažiuoti į ekskursiją. Tėveliai pasidalino idėjomis, o klasės vadovė viską suorganizavo ir spalio 10 dieną mokiniai iškeliavo į Kauną.

Dalis planuojamos dienos veiklos mokiniams buvo žinoma, tačiau kita dalis – mokytojos parengta staigmena.

Daugelis važiuodami link Kauno nužvelgia dešinėje greitkelio pusėje  akį traukiantį kultūros objektą - IX fortą. Tačiau vos pora mokinių jame yra lankęsi. Šioje Kauno tvirtovės dalyje dabar įsikūręs muziejus, kuriame rengiamos edukacijos, ekskursijos bei parodos. Trečiokai gavo progą pasižvalgyti po tvirtovės požemius, artilerijos saugyklas, pabuvoti karceriuose. Viskas vaikams kėlė didžiulį susidomėjimą. O gidė Olga mūsų trečiokus labai pagyrė dėl drausmingumo ir susikaupimo.

Po istorinės išvykos dalies visa kompanija nuvyko susipažinti su kosmosu. Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusi paroda, kurioje laukė kosminė kelionė bei kūrybinės dirbtuvės. Pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su kosmoso tyrinėjimo faktais, apranga, raketomis, dangaus kūnais, tuomet pabuvojo Tarptautinėje Kosminėje Stotyje, stebėjo žemės vaizdą pro erdvėlaivio iliuminatorių, atliko testus prieš skrydį bei valdė erdvėlaivį. Na, o po visų testų mokiniai 3D rašikliu pasigamino kosminius pakabukus.

Abi aktyvios dienos veiklos  mokinius labai sužavėjo, jie grįžo kupini įspūdžių, geros nuotaikos ir įgavę daugybę naujų patirčių.

Ligita Tarosienė