Erasmus+ BULLYING FREE MINDS

Bullying free minds

2016/09-2018/09

Projekto dalyviai:

Raseinių r. Ariogalos gimnazija, Lietuva
Necatibey Ilkokulu, turkija
Scoala gimnaziala nr.12 „B.P.Hasdeu“ Constanta, Rumunija
Agrupamento de Escolas Escalada, Pampilhosa da Serra, Portugalija
Istituto Istruzione Superiore G. Malafarina, Italija
Lyceum of Volos, Graikija

Projekto tinklalapis:

https://bullyingfreeminds.esy.es/

Facebook paskyra:

Bullying free minds

https://www.facebook.com/groups/695900207252149/

Pirmasis partnerių susitikimas 2016/11/14-16

Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių susitikimas Turkijoje

Lapkričio 14-16 dienomis Raseinių r. Ariogalos gimnazijos projektinės grupės atstovai (gimnazijos direktorius Arvydas Stankus, anglų kalbos mokytoja Aušra Gedgaudienė, socialinė pedagogė Kristina Gailiutė, III ag klasės mokinė Gabija Labutytė) dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių parengiamajame susitikime. Dvejus metus truksiančio tarptautinio projekto „Bullying Free Minds“ partneriai iš Lietuvos, Graikijos, Rumunijos, Italijos, Portugalijos, Italijos susitiko projekto koordinatorių  mokykloje (Necatibey Ilkokolu) – Stambule, Turkijoje, aptarė kiekvienos šalies veiksmų planą, siekiant bendrų tikslų įgyvendinimo. Projekto siekis – mažinti patyčių mastą mokyklose, sistemingai kurti ir pritaikyti patyčių valdymo strategijas praktikoje.

Pirmojo susitikimo tikslas buvo susipažinti su projekto dalyviais, jų mokyklomis. Kiekvienos šalies atstovai pristatė statistinę analizę, duomenis apie patyčių mastą jų mokyklose, su kokiomis patyčių formomis mokiniai dažniausiai susiduria, kokios pasekmės ir neigiami padariniai. Išanalizavus įvairių šalių patirtis, padaryta išvada, kad viena didžiausių problemų, kurią patiria mokyklos, tai ankstyvas išėjimas iš  mokyklos (mokymosi įstaigos pakeitimas, mokslų nutraukimas, mokslų pratęsimas profesinėje mokykloje). Viso projekto metu partneriai kurs vieningą sistemą, kuri leistų ne tik užkirsti kelią patyčioms, bet ir veiksmų planą, kaip padėti tiems, iš kurių yra tyčiojamasi, susivokti sunkioje situacijose, susidoroti su neigiamais jausmais.

Raseinių r. Ariogalos gimnazija susitikime pasidalino patyčių prevencijos patirtimi, pristatė savo sėkmingą dalyvavimą „Olweus“ programoje. Partneriams buvo įdomu išgirsti apie Skandinavijos šalių požiūrį ir taikomas priemones, sėkmingą jų pritaikymą mūsų bendruomenėje ir švietimo sistemoje.

2017 m. gegužės mėnesį į 5 dienas truksiančius mokymus Ariogaloje susirinks visų šalių-partnerių mokinių ir mokytojų komandos. Po duomenų analizės Ariogalos gimnazijai buvo skirta internetinių patyčių sritis. Ši sritis mūsų šalyje šiuo metu yra jautriausia ir skaudžiausia. Anketose ir klausimynuose mokiniai dažniausiai įvardino patiriantys patyčių būtent internetinėje erdvėje. Kitų šalių užduotis bus gilintis ir siūlyti sprendimus fizinių, rasinių patyčių srityse, ieškoti veiksmingų priemonių, skirtų užkirsti kelią anksti palikti mokyklą, socialinei atskirčiai mažinti.

Susipažinę su Turkijos švietimo sistemos ypatumais, išanalizavę ir aptarę projekto veiksmų planą, partneriai iš  visų šalių turėjo laiko susipažinti, pabendrauti. Susitikimo pabaigoje visi džiaugiamės suburta įvairiapusiška, spalvinga, bet stipria ir motyvuota komanda. Padėkoję projekto koordinatoriams ir susitikimo šeimininkams turkams už šiltą ir svetingą priėmimą, visi iškeliavome į savo šalis, džiaugdamiesi gauta galimybe būti tokio didelio ir įdomaus projekto dalimi. Tikime, kad šis projektas ne tik padės sumažinti patyčių mūsų aplinkoje, bet ir praplės akiratį. Mokytojai ir mokiniai patobulins savo anglų kalbos žinias, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, susipažins su kitomis kultūromis.

Aušra Gedgaudienė, Raseinių r. Ariogalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
2. 08.55 – 09.40
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 09.50 – 10.35
  • 4. 11.05 – 11.50
  • 5. 12.10 – 12.55
  • 6. 13.05 – 13.50
  • 7. 14.00 – 14.45
  • 8. 14.55 – 15.40
Sveika mokykla