Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių susitikimas Ariogalos gimnazijoje

Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių susitikimas Ariogalos gimnazijoje

Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje gegužės 8-12 dienos buvo ypatingos. Į svečius atvyko ilgai laukti Erasmus+ tarptautinio projekto „Bullying Free Minds“ partneriai net iš 5 Europos šalių. Tą savaitę kartu su nuolat skambančia anglų kalba buvo galima išgirsti ir turkų, rumunų, graikų, portugalų bei italų kalbas. Iš šių šiltų Europos šalių atkeliavę mokytojai ir mokiniai, turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos švietimo sistema, Ariogalos gimnazijos veikla, bendruomene, susipažinti su mūsų šalies kultūra, net ir sniegą gegužės mėnesį galėjo išvysti.

Bet vis tik pagrindiniu visos savaitės tikslu buvo projekto veiklų vykdymas ir įgyvendinimas. Šio antrojo susitikimo-trumpalaikių mokymų tema buvo žodinės patyčios. Ariogalos gimnazijos komanda kvietė diskutuoti kokia gi yra ta žodžio galia. Visi žinome posakį, kad žodis gali gydyti, bet gali ir sužeisti. Visos šalių komandos pristatė apklausų ir tyrimų rezultatus, susijusius su žodinėmis patyčiomis. Pastebėta, kad dažniausiai pasitaikanti žodinių patyčių forma įvairiose šalyse yra įžeidimas ar erzinimas (dėl fizinių bruožų, kalbėjimo manieros ir pan.). Mokiniai kartu su mokytojais diskutavo apie galimas prevencines priemones, kaip padėti mokiniui iš kurio yra tyčiojamasi, kokiomis priemonėmis ir metodais formuoti prieš patyčias nukreiptą mokyklų vidinę politiką. Viena įdomesnių veiklų – posakių, patarlių, metaforų, susijusių su žodžiu, kalba, pristatymas, jų atitikmenų paieška anglų kalboje. Visi dalyviai turėjo galimybę išgirsti savo partnerių gimtąsias kalbas, susipažinti su anglų kalbos idiomų lobynu, palyginti šių šalių tautosaką. Kartu su sertifikuota socialinio – emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenere, didžiausio tinklaraščio tėvams apie vaikus Lietuvoje  „JieVaikai.lt“  autore ir lektore Vilma Juškiene,  visi turėjo galimybe pakalbėti apie emocijas, emocinio intelekto svarbą, užsiėmimų ir žaidimų metu suprasti savo jausmus, mokytis suprasti kitus. Visi sutarėme, kad patys būdami empatiški, mokėdami suprasti savo vidinę būseną, lengviau suvoksime ir esančius šalia.

Gegužės 9-ąją dieną  svečiai iš Turkijos, Rumunijos, Graikijos, Portugalijos ir Italijos, lydimi lietuvių komandos, taip pat dalyvavo Raseinių miesto M.Martinaičio viešosios bibliotekos organizuotoje popietėje „Keliaudami su „Erasmus+“ pažinkite Europą“, skirtoje „Erasmus +“ 30-mečiui ir Europos dienai paminėti. Dalyviai pabrėžė kaip svarbu šiomis dienomis išlikti vieningais, dalytis gerąja patirtimi, džiaugtis galimybe būti europiečiais. Dalyvavimas Erasmus+ projekte mokykloms leidžia tapti Europos dalimi, mokiniams suteikia galimybę susipažinti su kitomis kultūromis, suprasti kokie mes skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs. Po šventės visa gausi komanda buvo priimta Raseinių miesto savivaldybėje, projektas  ir jo dalyviai buvo pristatyti  Raseinių rajono merui Algirdui Griciui, taip pat švietimo skyriaus specialistams.

Ir pavasariškai šiltą, ir kartais žiemiškai baltą gegužės savaitę, svečiai turėjo galimybę ir pakeliauti, aplankyti gražiausias Lietuvos vietas – Klaipėdą, Palangą, Vilnių ir Trakus. Šių išvykų metu svečiai pažino Lietuvos istoriją, kultūrinį paveldą, mūsų šalies unikalumas paliko tik geriausius įspūdžius. Kai kurie projekto dalyviai pažadėjo į mūsų šalį dar tikrai sugrįžti.

Rudenį yra planuojamas tarptautinis projekto partnerių susitikimas Italijoje. Prieš iškeliaujant į savo šalis, sutarėme dėl bendrų darbų, kuriuos turime atlikti iki tol. Džiugu, kad visi dirbame ir siekiame bendrų tikslų, nepriklausomai nuo geografinės savo gyvenamosios vietos ar tautybės. Patyčios – problema, egzistuojanti visur, ir labai svarbu, kad mūsų mokiniai matytų, jog jų dalyvavimas šiame projekte yra reikalingas, duodantis teigiamų rezultatų.

Aušra Gedgaudienė,

Erasmus+ projekto „Bullying Free Minds“ koordinatorė Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje, anglų kalbos mokytoja

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 09.50 – 10.35
  • 4. 11.05 – 11.50
  • 5. 12.10 – 12.55
  • 6. 13.05 – 13.50
  • 7. 14.00 – 14.45
  • 8. 14.55 – 15.40
Iki rudens atostogų liko
  • dien.
  • val.
  • min.
  • sek.
Sveika mokykla