Erasmus+ tai jau antra projekto išvyka šiais mokslo metais

Kovo 5 dieną, ankstų rytą aš, Gabija, Viktorija Butvinskaitė (Raseinių r. Ariogalos gimnazijos II bg mokinė) ir dvi mūsų mokytojos – Gintarė Preikšienė (Raseinių r. Ariogalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja), bei Dalė Ūselienė (Raseinių r. Ariogalos gimnazijos etikos ir informacinių technologijų mokytoja) pajudėjome iš Ariogalos, Vilniaus oro uosto link. Mūsų kelionės tikslas –  Rumunija, Konstancos miestas. Tai antrasis Erasmus+ projekto dalyvių iš Portugalijos, Italijos, Graikijos, Turkijos, Lietuvos ir Rumunijos susitikimas.  Ir tai jau antra projekto išvyka šiais mokslo metais.

Lėktuvas leidosi gana vėlai, tad nors ir pavargusios, šiek tiek jaudinomės dėl naujos patirties ir nežinios kas mūsų laukia. Užsakytu transportu keliavome 3 valandas iki reikiamo miesto – Konstancos. Ten mane ir Viktoriją pasitiko šeimos, kurios mus priėmė visai savaitei. Mokinių apgyvendinimas šeimose yra vienas iš šio projekto prioritetų, kuriuo siekiama kad mokiniai artimiau susipažintų su kitos šalies kultūra, kasdieniu bendraamžių gyvenimu.

Projekto programa kasdien buvo pradedama 10 valandą, tad nuo pat ryto visi kartu dalyvaudavome veiklose. Kartu šiame Erasmus+ projekte dalyvavo mokiniai iš Portugalijos, Italijos, Graikijos, Turkijos  ir Rumunijos.  Per  keletą dienų padarėme labai daug. Mūsų laukė begalė paskaitų apie patyčias, jų prevenciją, susitikimas su psichologe, psichologiniai žaidimai, smėlio terapija, namų darbų pristatymas ir dar daugiau dalykų, kurie puikiai atskleidė projekto temą – patyčias. Šio susitikimo metu buvo gilinamasi į fizines patyčias ir jų grėsmė mokiniams. Kiekviena šalis pasidalino turimais duomenimis apie savo mokyklą, nes prieš susitinkant kiekviena projekto partnerė turėjo atlikti apklausas, susijusias su fizinėmis patyčiomis, gautus rezultatus apibendrinti ir paruošti rekomendacijų sąrašą. Mokyklose įvykdytos „Gerų darbų savaitės“ buvo aprašytos ir įamžintos laikraščiuose, kuriuos pristatė mokiniai.

Laiką leidome ne tik mokykloje. Po visų veiklų, kartu su savo draugėmis tyrinėjome Konstanscą. Aplankėme daug įsimintinų vietų, susipažinome su begale naujų žmonių. O svarbiausia – puikiai praleidome laiką.

Tokios kelionės mus išmoko branginti tai, ką turime. Privalome būti dėkingi už gyvenimo suteiktus šansus. Gaudami tokią progą, privalome pasiimti viską, kas duota. Nuo pat mažens mano svajonė buvo keliauti. Norėjau pamatyti, patirti, suprasti. Ilgus metus galvojau, stengiausi, ieškojau būdo kaip galėčiau įgyvendinti šią svajonę. Drąsiai galiu sakyti, jog čia tik pradžia. O jus visus skatinu keliauti. Skatinu svajoti. Žinokit, svajonės pildosi. Reikia tik išeiti iš savo komforto zonos, reikia vieno mažo žingsnelio į tą nežinomą kelią ir štai kokie stebuklai gali įvykti. Ši kelionė – pats geriausias iki šiol turėtas prisiminimas. Ir tvirtai tikiu, kad visos žinios ir patirtys įgytos šio projekto metu man padės taip pat. Suvokdama patyčių mastą ir grėsmę, kitam galėsiu padėti ir aš. Nelikime abejingi tiems, kurie patyria patyčias arba jas skatina šalia mūsų – kiekvienas pradėkime nuo savęs.

Gabija Labutytė, IIIag klasės mokinė, Erasmus+ projekto „Bullying Free Minds“ dalyvė

Sveika mokykla