Tel: (8 428) 50 241, (8 428) 50 141
El. paštas: info@ariogalosgimnazija.lt
Tradicinės gimnazijos šventėsDidelis dėmesys ugdymo kokybeiPatriotinis auklėjimas

Tradicinės gimnazijos šventės

Gimnazija puoselėja tradicijas...

Didelis dėmesys ugdymo kokybei

Ugdymo prioritetai...

Patriotinis auklėjimas

Gimnazija stipri patriotiniu auklėjimu...

Tėvams

Gerb. Tėveliai,

Informuojame Jus, kad mokiniai gali konsultuotis dėl kilusių mokymosi neaiškumų.

Mokinių konsultavimo tvarka

Mokiniai gali konsultuotis per pertraukas, arba po pamokų pagal pateiktą mokytojų konsultacijų tvarkaraštį. Konsultacijų tvarkaraščius galima rasti gimnazijos informaciniame stende (tvarkaraščių skiltyje) ir gimnazijos internetinėje svetainėje.

Konsultacinio ugdymo centre teikiamos lietuvių kalbos (7 pamoka, ketvirtadienį, mokytoja Zita Andrijaitienė, 232 kab.) matematikos (7 pamoka,trečiadienį, mokytoja Irma Buividienė, 106 kab.) ir anglų kalbos (7 pamoka, trečiadienį, mokytoja Gintarė Preikšienė, 102 kab.) konsultacijos. Į šiuos mokytojus mokiniai gali kreiptis pagalbos ir atliekant namų darbus.

Trečiadienį, 7 pamoką, skaitykloje, vyksta praleistų kontrolinių darbų rašymai, įskaitų ar kitų savarankiškų darbų atsiskaitymai (atsakinga mokytoja Ramunė Aksomaitienė). Tėvų konsultavimas

Mokinių tėvai konsultuojami ugdymo klausimais kiekvieno mėnesio ketvirtąją savaitę pagal skelbiamą mokytojų teikiamų mokinių tėvams konsultacijų tvarkaraštį. Konsultacijų tvarkaraštis skelbiamas gimnazijos internetinėje svetainėje.

Mokinių tėvai registruojasi iš anksto, prieš tris darbo dienas, iki paskirtos konsultacijos dienos gimnazijos raštinėje (201 kab.) arba telefonu (8-428-50 241). Registruotis galima kiekvieną darbo dieną nuo 8 val. iki 15.30 val. (12.00-12.45 pietų pertrauka). Jei mokytojas į konsultaciją negali atvykti dėl svarbių priežasčių, jis informuoja užsirašiusįjį paliktu kontaktiniu telefonu.

Paraginkite savo vaikus išnaudoti konsultavimo galimybes. Jūs taip pat galite kreiptis su prašymu, kad mokiniui būtų skirta konsultacinė pagalba, arba pagalba atliekant namų darbus. Pageidaujantys tokios pagalbos, parašykite žinutę (elektroniniame dienyne) pavaduotojai Ingridai Jankauskienei, mokytojai Ramunei Aksomaitienei, klasės auklėtojai.

Kur galima kreiptis pagalbos, jei Jūsų vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas
Svarbu su vaikais kalbėtis apie saugų internetą

Internetas pakeitė dabartinės visuomenės gyvenimo būdą. Mes galime bendrauti su draugais ir šeima, beveik akimirksniu apsikeisti nuotraukomis ir vaizdo medžiaga su bet kuo pasaulyje, patogiau apsipirkti galėdami rinktis iš žymiai daugiau alternatyvių pasiūlymų, pasinaudoti banko paslaugomis ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Mūsų vaikai naudojasi internetu kaip mokomuoju įrankiu, ir pasaulis tapo jiems ranka pasiekiamas.

„Svarbu tėvams patiems domėtis šiuolaikinių technologijų ir interneto teikiamomis galimybėmis bei galimais pavojais. Tik turint žinių galima geriau suprasti ir įvertinti vaikų elgesį internete, padėti vaikams susigaudyti gausiame informacijos sraute, o pastebėjus problemas sugebėti suteikti jiems reikiamą pagalbą“, – teigia asociacijos „Langas į ateitį“ projektų koordinatorė Rita Šukytė, patarianti tėvams pasitikrinti internetinio saugumo žinias internetiniame puslapyje „epilietis.lt“.

Vaiko saugumu internete susirūpinę tėvai turėtų suprasti, kad draudimai – ne pats efektyviausias būdas. Saugant vaikus internete labiausiai padeda pokalbiai ir specialūs nustatymai, kuriuos gali parinkti tėvai ar mokytojai: kur ir kokiuose puslapiuose drausti lankytis, kiek laiko leisti naudotis internetu ir pan.

Tėvai turėtų nuolat aiškinti vaikams, kad asmeninės informacijos, tokios kaip nuotraukų ar vaizdo įrašų, skelbimas žalingas tada, kai viešinamas turinys yra netinkamas. Visais atvejais, skelbiant savo asmenines nuotraukas internetinėje erdvėje, rekomenduojama vadovautis taisykle – skelbkite internete tik tokią informaciją, kurią nebijotumėte parodyti per televiziją.

Neatsargaus elgesio internete ar su nepatikima informacija pasekmės gali būti labai įvairios. Paskelbus savo asmeninius duomenis internete, jie gali būti panaudoti nusikalstamiems tikslams, pavyzdžiui, vagystei. Bendraujant su nepažįstamais asmenimis socialiniuose tinkluose rizikuojama sulaukti patyčių. Netinkamų nuotraukų ir informacijos skelbimas suformuoja asmens įvaizdį, kuris gali sutrukdyti ieškant darbo.

Draugiškas internetas

Draugiško interneto puslapis, skirtas tėvams

Šiame puslapyje Jūs rasite informacijos ir patarimų, kaip apsaugoti kompiuterį ir filtruoti informaciją. Internete gausu žalingos informacijos, tokios kaip smurtas, pornografija, rasizmas, narkotikai, alkoholis ir t.t. Norėdami apsaugoti save ir savo vaikus nuo nepageidaujamos informacijos internete, į savo kompiuterį galite įdiegti turinio filtravimo programas. Tokie filtrai apriboja prieigą prie vaizdinės ir garsinės medžiagos, paveikslėlių ir nuotraukų, bendravimo programų, nepageidaujamo turinio internetinių puslapių. Mokamų programų pasirinkimas yra gana didelis, tačiau yra ir nemokamų programų.

Praneškite, jei jums kilo įtarimų apie neleistino turinio informaciją. Plačiau apie tai paskaitykite Draugiško interneto puslapyje. Čia rasite pranešimų anketą bei telefonus, kuriais galite kreiptis.
Pranešk!

Ekspertų patarimai tėvams

Vaikus ir paauglius dažniausiai erzina, kai kas nors kišasi į jų asmeninius reikalus. Visgi, ekspertai rekomenduoja tėvams nuolat kalbėtis su vaiku apie tai, ką jis veikia virtualioje erdvėje.

1. Domėkitės, ką jūsų vaikas veikia internete, kokie jo pomėgiai. Periodiškai patikrinkite, kokia informacija apie jūsų vaiką prieinama virtualioje erdvėje.

2. Padėkite vaikui atskirti, ką jam galima skelbti internete, o ko nevertėtų viešinti, pavyzdžiui, asmeninės informacijos.

3. Pabrėžkite slaptažodžių parinkimo ir jų saugojimo svarbą.

4. Kalbėkite su vaiku apie bendravimo internete su nepažįstamais žmonėmis galimą riziką.

5. Jei jūsų vaikas ketina susitikti su internetiniu draugu – aptarkite tai su juo. Papasakokite apie galimas grėsmes, pateikite realių pavyzdžių. Susitikimas rekomenduotinas tik viešosiose vietose, kur yra daugiau žmonių: kavinėje ar pan. Geriausia palydėkite vaiką į susitikimą su nepažįstamu nauju draugu ir nepalikite savo vaiko vieno.

6. Kartkartėmis apsilankykite interneto erdvėse, kur dažniausiai lankosi vaikai ir paaugliai. Išsiaiškinkite, kokie socialiniai tinklai yra populiarūs, kodėl jie yra įdomūs vaikams, kuo galima užsiimti virtualioje erdvėje, kokių yra naujovių.

7. Jei pastebite, kad vaikas ką nors nuo jūsų slepia, įdiekite į savo namų kompiuterį filtravimo ir stebėjimo programas.

8. Internetu naudokitės bendroje namų erdvėje – taip galėsite lengviau stebėti vaiko elgesį virtualioje erdvėje.

9. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų vaikas neperžengia amžiaus apribojimų – ar nesilanko svetainėse, skirtose vyresniems. Pasikalbėkite apie amžiaus apribojimų reikšmę.

Jeigu pastebėjote neteisėtos ar žalingos informacijos internete, bet kada galite pranešti projekto „Draugiškas internetas“ „Karštajai linijai“.

Vaikai ir paaugliai iki 18 m. gali kreiptis į pagalbos tarnybą „Vaikų linija“ nemokamu telefonu 116111 arba internetu www.vaikulinija.lt. Į „Vaikų liniją“ galima kreiptis dėl įvairių sunkumų namie, mokykloje ar internete – nesutarimų su draugais, tėvais ar mokytojais, konfliktų, sunkumų besimokant, patiriamos prievartos, patyčių, vienišumo ir kt. Iškilus pavojui sveikatai ar gyvybei vaikai nedelsiant turėtų kreiptis į policiją numeriu 112.

Prisiminkime ir būtinai pasikalbėkime su vaikais šiais klausimais:

 • Pasitikėk savo jausmais: jeigu kažkas internete tau kelią nerimą ar baimę, susidūrei su kažkuo, kas privertė jaustis nejaukiai – pasitark su tėvais.
 • Jei kažkas nori įžeisti, pajuokti – ignoruok. Pasipasakok tėvams, mokytojams.
 • Internete, kaip ir gyvenime, laikykis „auksinės taisyklės“ – rašyk taip, kaip patys norėtume skaityti.
 • Gerbk kitus taip, kaip nori, kad tave gerbtų.
 • Niekada neik į susitikimus su žmonėmis, su kuriais susipažįsti internete, nekviesk jų į namus. Jei jau sutarei susitikti, tegu būtinai kartu eina tėvai ar vienas iš artimųjų. Atsimink, žmonės internete gali būti visai ne tie, kuo dedasi esą.
 • Saugok savo privatumą. Niekada neišduok savo ar tėvų viso vardo, adreso, telefono numerio ar kitos asmeninės informacijos.
 • Naudok sudėtingus slaptažodžius. Nesidalyk jais su kitais asmenimis.
 • Neatidarinėk neaiškių laiškų, gautų iš svetimų žmonių. Atsargiai elkis su el. pašto laiškuose esančiomis nuorodomis ir prie laiškų prisegtais failais.
 • Be tėvų leidimo nieko nepirk.
 • Neatidarinėk pranešimų naršyklėje. Uždaryk iškylančius langus, spausdamas „x“ ženkliuką arčiausiai krašto esančiame lange.
 • Atidžiai skaityk visus įspėjimus. Jei nesupranti, kreipkis į suaugusiuosius.
 • Paklausyk tėvelių, mokytojų patarimų renkantis interneto svetaines. Jie linki tau tik gero. Prisimink, kad internete netinkamai besielgiančius žmones lengva susekti ir nustatyti, iš kur buvo išsiųsta nederama žinutė ar atliktas veiksmas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Vizija, misija

Vizija. Moderni ir nuolat atsinaujinanti gimnazija, teikianti kokybiškas ugdymo paslaugas, atitinkanti Ariogalos regiono edukacinius poreikius, puoselėjanti demokratines ir humanistines vertybes. Misija. Teikti bendrąjį vidurinį išsilavinimą, ugdyti kiekvieną mokinį siekti sėkmės, […]

Read More
Istorija

Pirmųjų rašytinių žinių apie mokyklą Ariogaloje randame 1579 m. Ši mokykla veikė prie bažnyčios. Seniausia pradinė mokykla Ariogaloje įsikūrė 1820 m. 1935/36 m. pradėjo veikti mokykloje septintas skyrius, kuris buvo […]

Read More
Gimnazijos atributika

GIMNAZIJOS HERBAS    

Read More
Socialiniai partneriai

  Lietuvos moksleivių sąjunga (Mokinių tarybos lygmenyje)  Lietuvos Mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras     Kauno Juozo Gruodžio konservatorija  Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykla        

Read More
Mokiniai

INFORMACIJA APIE MOKINIŲ (VAIKŲ) SKAIČIŲ KLASĖSE 2021-2022 MOKSLO METAIS (rugsėjo 1 d.) Klasės (grupės) Klasių komplektų (grupių) skaičius Mokinių (vaikų) skaičius Iš viso Mergaičių Berniukų PUG 1 20 8 12 […]

Read More