„Vasarėlė“

Birželio 4-8 dienomis Raseinių r. Ariogalos gimnazijoje jau ne pirmus metus vyko 1-4 klasių mokinių vasaros poilsio stovykla „Vasarėlė“. Vaikai susirinko į stovyklą, kur jų laukė kupina įdomių užsiėmimų programa. Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti fizinį aktyvumą.

Vasaros stovyklos „Vasarėlė“ dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet ir dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose:

  • pirmosios pagalbos (sveikatos priežiūros specialistė G. Puodžiavelienė);
  • kūrybinių dirbinių iš popieriaus (vedė Raseinių r. Ariogalos gimnazijos dailės mokytoja L. Raginskienė);
  • Lietuvos istorijos ( vedė Raseinių r. Ariogalos gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė R. Zakaitė);
  • Raseinių krašto muziejaus organizuojamuose „Dirbiniai iš molio“, „Duonos kelias“;
  • „Saldainių gamybos“ (Kretingos muziejaus Amatų centre).

Stovyklautojai plėtė savo sporto, geografines, botanikos (Kretingos muziejus, jame esantis Žiemos sodas), zoologijos žinias (Kretingos sodyba „Vienkiemis“, Klaipėdos zoologijos muziejus), ugdė komandinio darbo, tarpusavio bendravimo įgūdžius.

Vaikai yra mažieji atradėjai, filosofai ir kiekviena jų diena paprastai yra gausi atradimų, pažinimo. Jie savo žinias galėjo pritaikyti praktiškai mokytojų R. Jocienės ir D. Vileikytės-Bautronienės vedamuose mažojo mokslininko užsiėmimuose.

Paskutinė stovyklos diena buvo skirta aktyviam sportui. Raseinių KKSC treneris Matas Skamarakas surengė sportinių rungčių turnyrą, kurį laimėjo DRAUGYSTĖ.

Visa stovyklos veikla buvo skirta skatinti mokinius pamėgti aktyvų poilsį ir laisvalaikį, plėsti žinias apie jų teikiamą naudą dvasinei ir fizinei brandai, ugdyti iniciatyvumą, aktyvumą. Stovyklautojai pilni įspūdžių, teigiamų emocijų išsiskirstė vasaros atostogoms.

Renata Jocienė

Dovilė Vileikytė – Bautronienė