Žaidimų diena

Vaikystė – išdaigų, pokštų, žaidimų laikas. Juk žaidimas vaikams pati geriausia laiko praleidimo forma. Žaidimai lavina vaiko protą, kūną ir sielą, todėl svarbu tiesiog leisti vaikams žaisti. Sausio mėnesį Ariogalos gimnazijos pradinukams viena diena, praleista mokykloje, tapo įsimintina, nes mokiniai per visas pamokas žaidė. Kokių tik žaidimų jie neišbandė!

Pirmokai kalbėjo apie žaidimus, jų reikšmę žmogui. Mokiniai žaidė lietuvių liaudies žaidimus „Katinėlis“, „Mušk koja“, „Teisėjas“, susipažino su pasaulio vaikų žaidimais, pasimokė žaisti graikų žaidimą „Statula“, Čilės – „Duok, duok man skarelę“, Ganos – „Metas ieškoti“. Mokiniai mielai žaidė stalo bei kompiuterinius žaidimus.

Antrokai smagiai leido laiką žaisdami stalo ir kompiuterinius žaidimus. Visi dalinosi savo atsineštais žaidimais, mokė jais žaisti savo draugus.

Trečiokai mokėsi žaisti žaidimus, kuriuos žaisdavo seneliai ir tėveliai. Mokiniai pristatė savo tėvelių ir senelių žaidimus ir pamokė kitus. Susipažino su žaidimų, olimpinių žaidynių istorija, mokėsi linksmiausių pasaulio žaidimų, žaidė stalo žaidimus.

Ketvirtokų veiklos prasidėjo mįslių turnyru. Mokiniai, pasiskirstę grupėmis,  stebėjo pateiktis, tardamiesi minė mįsles, už teisingus atsakymus gavo taškus. Koks gi turnyras be laimėtojų! Tad mįslių žinovais buvo išrinkta „Banginių“ komanda. Vėliau mokinių laukė netikėtumai kelionėje laiko mašina. Ketvirtokai, naudodamiesi programėle „Quizlet Live“, virtualiai keliavo po Lietuvos praeitį, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Taip vienas laimėtojų grupeles keitė kitos. O logines užduotis mėgstantiems mokiniams buvo pasiūlyta laimėti milijoną ir tapti milijonieriumi! Džiugu, jog idėjų, geros nuotaikos nepritrūko žaidžiant stalo ir judriuosius žaidimus. Tad laimėjo visi! Ketvirtokai sužinojo, kad žaidimams atsispirti negalėjo nei viena epocha. Prieš 5-6 tūkstančius metų pirmykštės gentys, tautos taip pat jau mokėjo įvairiausių žaidimų. Vėliau iš kai kurių tų laikų žaidimų atsirado šaškės, šachmatai ir kiti žaidimai. Prisiminė senelių, tėvelių vaikystės žaidimus. Tai ,,Ali baba“, ,,Tuku-tuku“, ,,Gumytė“, ,,Kas? Kur? Kada?“ ir kitus. Mokiniai žaidė ir šiuolaikinius žaidimus, kai lavinamas ne tik protas, bet ir kūnas.

Pradinukai labai džiaugėsi, kad aktų salėje galėjo žaisti judriuosius žaidimus bei šokti. Mokytojoms talkino nemažas būrys gimnazijos dešimtokų, kurie išradingai pravedė šiuos žaidimus.

Refleksijos metu mokiniai pasidalijo savo įspūdžiais, išsakė pastebėjimus apie veiklas, išreiškė savo nuomonę bei argumentus. Visi mokiniai vieningai tvirtino, kad buvo smagu, linksma, įdomu. Kuo daugiau panašių veiklų!

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja