Žaidimų diena – 2020

Žaidimas – natūralus vaiko poreikis, gyvenimo  būdas, jam labiausiai suprantama veikla.
Žaisdamas susipažįsta su aplinkiniu pasauliu, įgyja žinių, praktinių, kasdienėje veikloje reikalingų gebėjimų, patirties. Mokydamasis žaidimo metodu tenkina savo gyvybinį poreikį žaisti, siekia žaidimo tikslų.
Ariogalos gimnazijos pradinių klasių mokiniai sausio 17 dieną mokėsi žaisdami. Žaidybinės veiklos buvo integruotos į pamokas.


Pirmokėliai, vesdami televizijos laidą „Knygų pasaulyje“, pristatė perskaitytas knygas, žaidė žaidimus, atliko eksperimentus, žaidė parduotuvę, sukūrė ir pagamino stalo žaidimą. Tapybos priemonėmis mokiniai pavaizdavo vaikų žaidimus ir pramogas, žaidė stalo žaidimus.
Antrų klasių mokiniai žaismingai naudojo linijas, spalvas, foną, perteikiant norimas emocijas. Pavaizdavo pasirinktą pasakos veikėją, jį pristatė. Sprendė loginio mąstymo reikalaujančius uždavinius. Susipažino su laukiniais gyvūnais, žaidė žaidimus.
Trečiokai mokėsi nerti vąšeliu paprastus žaisliukus, žaidė matematinius žaidimus. Mokiniai šoko lietuvių liaudies ratelius, kūrė virtualias programėles – žaidimus.
Ketvirtų klasių mokiniai iš audinio atraižų siuvo maišelius vaistažolėms. Žaidė siužetinį žaidimą „Kavinėje“, pakartojo matinių skaičių daugybą. Visiems patiko populiarus stalo žaidimas „Monopolis“ bei žaidimas apie pasaulio šalis.
Refleksijos metu mokiniai išsakė savo pastebėjimus, mintis apie žaidimų dienos veiklas: buvo įdomu, linksma, smagu dirbti grupelėse, patiko žaisti stalo žaidimus, įgijome žinių žaisdami, nebuvo nuobodu, dirbome kūrybiškai ir kt. Tad kuo dažniau naudokime žaidimo metodą, kaip priemonę mokinių motyvacijai skatinti.
Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja