Vasarotojai

Dvidešimt penki Ariogalos gimnazijos mokiniai, besimokantys 5-II gimnazijos klasėse, vasaros atostogas pradėjo socialinių pedagogių Kristinos Drumstienės ir Rimos Draukšienės organizuotoje vasaros stovykloje „Vasarotojai“. Stovyklos tikslas buvo kokybiškai, sveikai ir įdomiai praleisti laisvalaikį.

Stovyklą pradėjome susipažinimo, pasitikėjimo vienas kitu žaidimais. Vėliau vyko paskaita-užsiėmimas „Sveikai ir laimingai“ su Visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Giedre Puodžiaveliene, sveikatos stiprinimo specialiste Giedre Vaidotiene. Mokiniai  jėgas išbandė protų mūšyje ir šaulių būrelio vadovo A. Bautronio parengtame orientaciniame žaidime.

Kitą dieną išvykome į Trakų tradicinių amatų centrą, ten lipdėme puodynėles iš žvirgždinio molio, sužinojome paslapčių apie molį ir kaip jis atsiranda. Vėliau vykome į Kernavę. Skulptoriaus H. Orakausko galerijoje „Šulinys“ valgėme skaniausius kibinus ir dalyvavome edukacinje programoje „Skulptūra gyvai“,  taip pat aplankėme ir Kernavės piliakalnius.

Stovykloje Rožė Žičkienė vedė floristikos pamokėlę. Vaikai dalyvavo komandiniuose žaidimuose, susipažino su įvairiausiais augalais, savo kūrybiškumą atskleidė rišdami puokštes. Danguolė Vasiliauskienė supažindino su fotografijos pagrindais. Stovyklautojai paragavo fotografo ir modelio „duonos“.

Mokiniams paliko gilų įspūdį daugkartinis Lietuvos kikbokso čempionas, muay thai Baltijos šalių čempionas bei prizininkas, Kudo Lietuvos čempionas, daugkartinis SWAT ir KOK turnyrų nugalėtojas, K-1 Lietuvos ir K-1 Europos čempionas Herkus Lukošiūnas.

Stovyklos dalyviai lankėsi Kauno Istorinėje prezidentūroje ir edukacinės programos „Agento Mažylio iššūkis“ metu leidosi į detektyvinę kelionę po muziejų. Galvosūkių apipintoje edukacijoje susipažino su reikšmingiausiais tarpukario Lietuvos įvykiais ir asmenybėmis. Vėliau grožėjosi Kadagių slėnio nuostabia panorama, o dieną užbaigė boulingo varžytuvėse.

Stovyklą baigėme nakvyne gimnazijoje. Aptarėme savaitės įvykius, sportavome, žaidėme, dainavome, šokome. Stovyklos metu nebuvo užmirštas ir gimnazijoje vykstantis Erasmus+ tarptautinis projektas „Bullying Free Minds“. Projekto koordinatorė Aušra Gedgaudienė kartu su projekte dalyvavusiais mokiniais, socialinėmis pedagogėmis žaidė emocinį intelektą lavinančius žaidimus: „Bingo: manimi galima pasitikėti, nes…“, „Emocijų bokštas“, „Pykčio valdymas“, „Šeimos alias“, „Scrable originalus“. Žaisdami mokiniai mokėsi sėkmingo komandinio darbo taisyklių, klausyti ir įsiklausyti, išreikšti savo mintis, emocijas.

Džiaugiamės savo mokiniais ir tikime, kad įdomiai ir linksmai stovyklavę jie ir toliau puikiai leis atostogas.

Kristina Drumstienė, Rima Draukšienė