Tylios sienos, paliestos žodžių…

Spalio 18 dieną Kauno IX forto muziejuje vyko skaitovų konkursas, kurį organizavo muziejus ir Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacijų režimų nusikaltimams įvertinti Lietuvoje. Dėmesys buvo skiriamas žydų tautai ir jos istorijai. Mūsų gimnazijos mokiniai Klaudija Petrauskaitė (I a gimnazijos klasė) ir Kasparas Urbikas (III b gimnazijos klasė) skambiais, giliais žodžiais taip pat palietė ir sušildė muziejaus sienas. Konkurse dalyvavo daugiau nei 60 mokinių iš įvairių šalies mokyklų. 5-8 klasių ir 9-12 klasių mokinius vertino skirtingos komisijos. Vėliau iš abiejų grupių buvo atrinkta po 6 mokinius, kurie pateko į II etapą. Skaitovai iš naujo skaitė kūrinius, jų klausėsi visi dalyviai ir abi komisijos. Vėliau buvo paskirtos prizinės vietos. Neparvežėme laureatų diplomų, bet džiaugiamės, kad į antrą etapą pakliuvo mūsų mokinė Klaudija, kuri sulaukė daug gausių aplodismentų. Dėkoju abiems dalyviams už atstovavimą mūsų gimnazijai, už kartu prasmingai praleistą laiką, įvertintą patirtį. Tikiuosi, kad skaitovų motyvacija, noras dalyvauti ir kitais metais išliks…

Zita Andrijaitienė, lietuvių kalbos mokytoja