Tolerancijos diena Ariogalos gimnazijoje

2021 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas. Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą.

Minint tarptautinės Tolerancijos dieną Ariogalos gimnazijos 5-6 klasių mokiniai projektavo miesto namus, kuriuose gyvena, gyveno ir gyvens žmonės, suprantantys tolerancijos reikšmę, žinantys netolerancijos reiškinių. Mokiniai diskusijos metu pateikė daug pavyzdžių iš asmeninės patirties. IV gimnazijos klasės mokiniai akcentavo, kad Tolerancijos mieste turėtų užtekti vietos visiems. Gimnazistai aptarė XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei bei kokias žiaurias pasekmes ir priešiškumą gali sukelti kito žmogaus žeminimas.

Pradinių klasių mokiniai, paskatinti savo mokytojų bei socialinės pedagogės Renatos Jocienės, diskutavo apie savo gyvenamąją vietovę, atkreipdami dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos ir netolerancijos atvejus. Mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Vaivorykštės vaikai: Elika“, kuriame mergaitė Elika pasakoja apie savo mamos šalį Iraną savo bendraklasiams ir supažindina juos su svečia kultūra. Trumpo metro filme „19 876 žingsniai Aušvice/Birkenau“ aiškiai pateikti faktai atskleidžia sudėtingas ir skaudžias Holokausto detales.

Pradinukai, padedami mokytojų bei savo tėvelių, iš įvairių medžiagų kūrė namų, automobilių, kelio ženklų maketus. Kai sunešė savo kūrinius į salę –  išvydo nuostabų Tolerancijos miestą, kuris visus sužavėjo įdomia architektūra ir spalvomis.

Džiaugiamės, kad pavyko įtraukti visų klasių mokinius į šios dienos minėjimą. Juk kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Mokytojos  Auksė Jankūnienė, Rasa Zakaitė