Tėvynės diena

Vasario 14 dienos veiklas gimnazijos pradinukai skyrė Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Pirmokėliai skaitė eilėraščius apie gimtinę, žaidė lietuvių liaudies žaidimus – ratelius, gilino žinias apie Lietuvos simbolius, jų reikšmę, mokėsi giedoti Tautišką giesmę, piešė laisvą Lietuvą, kūrė Gedimino pilį, programavo kunigaikščio kelią į pilį.

Antrų klasių mokiniai aptarė lietuvių tautiniam kostiumui būdingus spalvų derinius ir raštus, kūrė raštuoto audinio projektą, iš senų žurnalų, laikraščių, paveikslų bei nuotraukų sukūrė knygelę apie Lietuvą. Kurdami žodinius uždavinius panaudojo įgytas žinias apie Lietuvą, skaitė tekstą apie Pamario krašto žvejų vėtrunges, atliko teksto supratimo užduotis.

Trečiokai dalyvavo viktorinoje „Ką žinome apie savo šalį?“, tyrinėjo Lietuvos etnografinių regionų tautinius kostiumus, šoko lietuvių liaudies ratelius, naudojosi Lietuvos žemėlapiu, apskaičiavo atstumus tarp įvairių Lietuvos miestų.

Ketvirtokai domėjosi Lietuvos istorija, svarstė, kuo svarbus Dariaus ir Girėno žygdarbis Lietuvai, piešė piešinius apie gimtinę, dalyvavo viktorinoje „Ar žinai savo miesto istoriją?“

Po pamokų visi rinkosi į aktų salę, kur vyko koncertas gausiai susirinkusiems tėveliams. Ketvirtokė Mila pasveikino visus bendruomenės narius, primindama, kad čia pat didžioji Tėvynės šventė ir pakvietė pasitikti šią dieną eilėmis, daina, šokiu. Gausiai susirinkusią bendruomenę artėjančios šventės proga pasveikino gimnazijos direktorius Arvydas Stankus.

Koncerto metu skambėjo dainos apie Lietuvą, valso ritmu sukosi ketvirtokų poros, pasirinktas kūrinių ištraukas skaitė raiškiojo žodžio konkurso laureatai Vesta ir Nedas.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja