Ten, kur tylūs milžinkapiai stovi…

Turbūt beveik kiekvienas lietuvis atpažins šias P. Širvio eilėraščio „Pilėnų lopšinė“ eilutes. Tikriausiai kiekvienam lietuviui yra tekę pabuvoti ne „pelėsiais ir kerpėmis apaugusioje“, bet gražiai sutvarkytoje Trakų pilyje. Tad ir 4 b klasės mokiniai, norėdami pažinti savo tautos, kitų šalių praeitį, visus 2018-2019 mokslo metus vykdė tarptautinį eTwinning projektą „We are walking around the castles“.

Mokiniams laiko mašina teko nusikelti į Viduramžius. Jie ne tik susipažino su Lietuvos, bet ir kitų šalių istorija, pilimis, rinko informaciją, rengė skaidres, skaitė legendas, padavimus, kūrė filmukus, ir, žinoma, pabuvojo Maironio aprašytoje Trakų pilyje.

Kokia pilis be riterių turnyrų (sportinių žaidimų), alchemijos bei amatininkų dirbtuvėlių?! Visas šias patyrimines veiklas  ketvirtokai uoliai vykdė. Vaikai buvo aktyvūs  dalyviai, kurdami savo herbą, riterių garbės kodeksą. Padėdami vieni kitiems bendravo ir bendradarbiavo ne tik tarpusavyje, bet ir su partneriais iš Slovakijos, Turkijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos, Kroatijos, Rumunijos.

Kartu su bendraamžiais piešė ir maketavo savo svajonių pilis, kūrė istorijas. O ten, kur plevena svajonės, kur stūkso spalvingos pilys, ugnimi alsuoja bei spjaudosi ir drakonai! Neišsigąskite, nes šie slibinai apsigyveno tik mokinių sukurtuose nuotaikinguose filmukuose. Tad siūlome susipažinti su kai kuriais mokinių sukurtais darbais. Gero žiūrėjimo!

https://vimeo.com/317702323

https://vimeo.com/322802579

https://vimeo.com/326377806

https://padlet.com/saule166/ivxvaetoj0jm

Saulė Tiškuvienė, pradinių klasių mokytoja