Teatro pamokos Ariogalos gimnazijoje

Spalio 26 dieną Ariogalos gimnazijos III a b klasių mokiniai gimnazijos menų salėje  ne tik stebėjo pjesę „Dulkėti veidrodžiai“, bet ir patys vaidino, improvizavo, susipažino su dramaturgijos paslaptimis…

Autorius ir atlikėjas  Raimondas Klezys – teatro „Pradžia“ pedagogas, ugdantis vaikų kūrybiškumą, ne vieno Anželikos Cholinos šokio teatro pasirodymo dalyvis, Vido Bareikio teatro spektaklių  bei Justino Krisiūno režisuoto filmo „Širdys“ aktorius, televizijos serialo „Kam ta meilė?“ pagrindinis veikėjas. Gyvas aktoriaus balsas vertė įsiklausyti į žodžius, o kūno judesiai išreiškė personažų Žvejo, Ruso, Taško ir Monkevičiaus charakterius daugiau nei žodžiai.  Tai yra autobiografinis darbas, paremtas autoriaus jaunystės patirtimi augant Žeimių miestelyje, Jonavos rajone. Pagrindinė spektaklio tema, kad  nėra meilės šeimoje, mokykloje, tarp draugų… Kaime gyvenantys jaunuoliai anksti pradėdavo gerti, rūkyti, vartoti narkotikus, todėl toks jų gyvenimas baigdavosi kalėjimais, nedarbu, savižudybėmis, degradavimu…

,,Dulkėti veidrodžiai“ – tai aktoriaus charizmos ir paribio jaunimui aktualių temų bei jų kasdienybės lydinys. Diskusijoje su gimnazistais aktorius išsakė monospektaklio idėją ir teigė, kad teatras turi savyje  magiją, moko pažvelgti į savo aplinką ir daryti išvadas. Gimnazistams spektaklis patiko, daugelis jį priėmė asmeniškai ir gana jautriai. Visi aktyviai dalyvavo ir kūrybinėje laboratorijoje. Pasirodo, kad tarp III gimnazijos klasių mokinių yra norinčių tapti aktoriais. Tokių teatro pamokų norėtų dažniau.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Šegždienė