Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Šiais metais tolerancijos dienos simbolis –  Tolerancijos Dėlionė!

Ariogalos gimnazijos pradinukai taip pat paminėjo šią svarbią dieną. Socialinė pedagogė Renata Jocienė nepagailėjo patarimų ir pasiūlymų, ką galima nuveikti tą dieną, kokius filmukus pažiūrėti bei aptarti su pradinukais. Klasių vadovės kalbėjo su mokiniais apie netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje bei artimiausioje aplinkoje. Mokiniai išsiaiškino tolerancijos žodžio reikšmę, dalijosi gerais pavyzdžiais iš savo asmeninės patirties. Su dideliu susidomėjimu pradinukai piešė dėlionės detales, kurias sujungė į vieną visumą. Juk ir mūsų visuomenė – tarsi dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungus gauname visos visuomenės paveikslą.

Būkime tolerantiški – gerbkime kitų teises ir laisves!

Auksė Jankūnienė, mokytoja