Švietimo, mokslo ir sporto ministro vizitas Ariogalos gimnazijoje

Rugsėjo 13 dieną prie Ariogalos gimnazijos plazdėjo ne tik Lietuvos valstybinė vėliava, bet ir Lietuvos istorinė bei Ariogalos gimnazijos vėliavos. Taip gimnazijos bendruomenė pasitiko garbingus svečius: Švietimo, mokslo ir sporto ministrą A. Monkevičių kartu su jo patarėjais dr. B. Stankevič ir K. Butvydu ir Regioninės politikos analizės skyriaus vyreniąją specialistę D. Višinskytę, Seimo pirmininko pavaduotoją Arvydą Nekrošių, Raseinių r. savivaldybės merą Andrių Bautronį su Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininku Vytautu Bulotu ir Biudžeto ir socialinio ekonominio vystymo komiteto pirmininko pavaduotoju Matu Skamaraku bei Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus  vyriausiaja specialiste, atliekančia vedėjos pareigas Asta Pagarauskaite. Direktorius Arvydas Stankus pristatė gimnazijos, mininčios mokyklos 75-metį, veiklą per 10 metų. Buvo pasidžiaugta kultūrine ūgtimi, kurią lėmė visos bendruomenės ir Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo bendradarbiavimas. Taip pat buvo pabrėžta, kad gimnazija yra ilgoji ir kad svarbi kiekvieno mokinio asmeninė sėkmė. Šią misiją ypač įvertino ministras. Ugdymo kokybės rezultatai maloniai džiugino svečius, tačiau direktorius, kuris turi švietimo kokybės vadybos magistro laipsnį, tai palygino su alpinistu, kuris vos užkopęs į viršūnę vėl leidžiasi ir vėl kopia…

Svečiams buvo pristatyti P. Eimučio ir T. Daugirdo vardiniai kabinetai. Per pertrauką vyko susitikimas su gimnazijos taryba ir pedagogais. Ministro komentavo mokytojų darbo užmokesčio niuansus, aptarė švietimo pagalbos netenkinančią finansavimo situaciją. Gimnazijos direktorius Arvydas Stankus atkreipė dėmesį į sudėtingą biurokratinę sistemą teikiant paraiškas fondams. Taip nutiko su sporto paramos fondo paraiškomis, kai 49 proc. paraiškų buvo iš Lietuvos mokyklų ir darželių, o ją gavo tik viena mokykla. Labai gaila, kad Ariogalos gimnazijai, nors paraiška atitiko visus kriterijus, nebuvo skirtas finansavimas. Tačiau galima pasidžiaugti įgyvendintu projektu „Skaitymo laboratorija“. Su šaunia Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos komanda sukurtas inovatyvus produktas. Ariogalos gimnazijos direktorius pabrėžė, kad abiejų gimnazijų administracijoms, kurios ir sudarė šias komandas, prireikė daug pastangų, išmonės ir laiko, kurio taip reikia bendraujant su mokiniais, tėveliais ir kolegomis mokytojais, ir išreiškė nuomonę, kad reikėtų skirti etatus projektų vadybinkams ir viešųjų pirkimų specialistams.

6 a ir 6 b klasių mokinių grupei anglų kalbos pamoka, vykusi Kalbų laboratorijoje, įsimins ilgam. Kartu pamokoje dalyvavo ir technologijų naudą, mokantis anglų kalbos, išbandė pats ŠMSM ministras A. Monkevičius kartu su savo patarėjais. Pamokoje mokiniai pakartojo medžiagą, žaidė šaradas, pasakojo, kokie užsiėmimai jiems patinka ir kodėl, aptarė, kokias veiklas būtų galima organizuoti mokykloje. Ministrui gerą įspūdį paliko tiek žaisminga pamokos aplinka, tiek inovatyvūs mokymo metodai, kompiuterinių technologijų pritaikymas atliekant kalbėjimo užduotis. Po gamtos mokslų laboratorijos pristatymo įvyko susitikimas su gimnazijos mokinių taryba A. Adamkienės informaciniame centre. Ministras pasidomėjo, kokias veiklas organizuoja mokinių taryba, kaip paįvairina gimnazijos mokinių popamokinį gyvenimą. Išklausęs mokinių prezidentę Urtę, ministras paragino didžiuotis vykdomomis veiklomis, drąsiau įgyvendinti idėjas ir toliau garsinti Ariogalos gimnazijos vardą.