„Sniego gniūžtės“ stovykla Ariogalos gimnazijoje

Kovo 29-31 dienomis į Ariogalos gimnaziją atriedėjo 8-oji „Sniego gniūžtės“ stovykla. Trys dienos, 81 dalyvis iš visų Lietuvos kampelių, begalė juoko, naujų draugų ir sąmoningi pasirinkimai. Šią prevencinę stovyklą tradiciškai organizavo LJS „Žingsnis“ Ariogalos skyriaus nariai, į pagalbą pasikvietę savanorius iš Kėdainių.

„Sniego gniūžtės“ programa, pagal kurią rengiame šias stovyklas, remiasi penkiomis pagrindinėmis vertybėmis, kurias stengiamės įdiegti stovyklų dalyviams: sąmoningumas, blaivybė, bendruomeniškumas, atvirumas bei tolerancija. Vieni su kitais diskutuojame apie aktualias jaunimo problemas ir dalinamės patirtimis. Taip pat šioje stovykloje ugdomi ypač svarbūs jaunam žmogui įgūdžiai bei savybės. Na o skatinti jaunimą atsisakyti alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų stengiamės kuo įdomiau, pateikdami alternatyvas, kaip galima linksmai leisti laiką bei atsipalaiduoti be žalingų įpročių. Manome, kad būtent tai ir yra kelias į blaivią ir sąmoningą ateitį.

Mūsų savanoriams pavyko į stovyklą pasikviesti buvusį Ariogalos gimnazijos mokinį Luką Noreiką. Lukas pasidalino savo patirtimi, kurią įgavo pasirinkdamas ne studijuoti, o keliauti Pietryčių Azijoje net 4 mėnesius.

Po šios stovyklos prie mūsų skyriaus planuoja prisijungti bent 10 naujų savanorių, ne vien tik iš Ariogalos, bet ir iš kitų miestų, o tradicija rengti per metus po vieną stovyklą Ariogaloje pamažu keičiasi. Šie skaičiai liudija, kad auga nauja sąmoninga, tolerantiška, bendruomeniška bei blaivi karta. Labai dėkojame remėjams, savanoriams ir visiems, prisidėjusiems įgyvendinat šią stovyklą!

Dovilė Kveselytė (II a), Kasparas Urbikas (II b)