Saugesnio interneto savaitė

„Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena  vyko vasario 9 d. (antradienį). Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę: nuo vasario 8 d. iki vasario 13 d.

Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis“.

Visą savaitę (vasario 8-12 d.) Ariogalos gimnazijos mokiniai ir mokytojai paskyrė įvairioms veikloms, padedančioms gauti naujausią informaciją apie interneto saugos problemas.

Saugesnio interneto savaitės metu 1-4 klasių mokiniai stebėjo edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Kiekvieną dieną buvo skelbiama nauja edukacinė pamokėlė, kurią galėjome stebėti bet kuriuo mums patogiu metu. Klasių mokytojos su mokiniais vedė pokalbius, aptarė stebėtus filmukus. Pradinukai susidomėję žaidė ,,Kahoot“ žaidimus – klausimynus, kuriuos sudarė mokytoja Rita Krištopaitienė pagal edukacinius filmukus.

Edukacinės pamokėlės buvo orientuotos į 4-6 klasių moksleivius. 4 a ir 4 b klasių mokinių komandos kartu su penktokais ir šeštokais dalyvavo Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje vasario 8-11 dienomis. Vyko 4 viktorinos turai, kur mokiniai jungėsi prie savo komandos paskyros ir atsakė į kiekvieno turo klausimus. Turėjo būti pateikiamas bendras visos komandos atsakymas. Vasario 12 d. skelbiami laimėtojai. Ariogalos gimnazijos komanda surinko 65 taškus ir buvo 76-ta, iš 391 dalyvavusios komandos. Komandai vadovavo 1-2 klasių informatikos būrelio vadovė Simona Šimkūnaitė – Bartkienė, o jai talkino 3-4 klasių informatikos būrelio vadovė Rita Krištopaitienė.

Su pradinių klasių mokiniais susitiko  socialinė pedagogė Renata Jocienė bei psichologė Lilija Masnikė. Mokiniai aiškinosi įvairias situacijas, jas aptarė bei atliko testą. Pradinukai susipažino su saugaus elgesio taisyklėmis internete, stebėjo filmuotą medžiagą „Kaip pažaboti internetines patyčias?“ Psichologė Lilija apibendrino renginį ir paprašė mokinių patarimo: kaip ji turėtų elgtis internete, kaip prisijungti, iš kur siųstis programas, kokią informaciją galima skelbti internete ir kt. Pradinukai labai atidžiai klausėsi, todėl vardijo taisykles ir negailėjo patarimų.

Renginyje dalyvavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Norkienė, kuri padėkojo susitikimo iniciatorėms Renatai ir Lilijai už vertingus patarimus, o mokiniams palinkėjo jų nepamiršti ir saugiai naudotis internetu.

Vyresnėse klasėse apie saugų internetą kalbama visus metus per informacinių technologijų pamokas. Šios savaitės metu dar kartą atkreipėme mokinių dėmesį į bendravimo internete taisykles, aptarėme, kaip atpažinti melagienas, su mažaisiais stebėjome draugiško interneto meškiuko pamokėlių ištraukas. Visą savaitę vyko viktorina „Kurkime draugišką internetą kartu“, kurios metu mokiniai pasitikrino savo žinias bei rungėsi dėl geriausio žinovo titulo. Džiaugiamės, kad nemažai mokinių teisingai atsakė į visus klausimus. Sveikiname nugalėtojus, kurie buvo greitesni, atsakė į visus klausimus ir surinko daugiausiai taškų. 5-7 klasių tarpe daugiausia taškų surinko Ineta Šliužaitė 5 a klasė (24220 taškai), I-IV gimnazijos klasių – Deimantas Dargužas I b (22370 taškai).

Rekomenduojame apsilankyti draugiško interneto puslapyje, kur rasite visas pamokėles, ir kitos aktualios informacijos: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/saugesnio-interneto-savaite-2021/

Po įvairių visos savaitės veiklų supratome, kad, ar internetas mums draugiškas, priklauso  ir nuo mūsų pačių.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja

Informacinių technologijų mokytojos Laima Siliūnienė ir Dalė Ūselienė