Saugaus eismo pamokėlė

Ariogalos gimnazijos ketvirtų klasių mokiniai susitiko su Raseinių policijos komisariato pareigūnu Dariumi Jonaičiu. Policininkas Darius pravedė saugaus eismo pamokėlę, parodė video medžiagą „Dviračiai..❗ Paspirtukai..❗ Ką privalai žinoti❓ Kas gali važinėti dviračiu?“ ir ją pakomentavo. Ši tema labai aktuali šiuo metu, nes, atšilus orams, keliuose, gatvėse pasirodo vis daugiau dviratininkų. Ketvirtokai galėjo prisiminti saugaus eismo taisykles važiuojant dviračiu ar elektriniu paspirtuku. Sužinojo, kad važiuojamąja dalimi gali važiuoti ne jaunesni nei 14 metų asmenys. Išlaikius specialius dviračių vairuotojų kursus, kurių pagrindą sudaro Kelių eismo taisyklės, važiuojamąja dalimi galima keliauti asmenims nuo 12 metų. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti dviračiu leidžiama nuo 8 metų, o gyvenamojoje zonoje dviratininkų amžius neribojamas. Per pėsčiųjų perėjas dviratininkai privalo dviratį persivesti, o ne juo važiuoti. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, dviračio vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems. Policijos pareigūnas paminėjo ir tai, kad dviratis turi būti tvarkingas, o dviratininkas privalo bet kuriuo paros metu vilkėti šviesą atspindinčią ryškiaspalvę liemenę.

Ketvirtokai ne tik susidomėję klausėsi policininko patarimų, bet ir pateikė jam klausimų, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Tikimės, jog mūsų ketvirtokai dviratininkai ir paspirtukų mėgėjai kelyje elgsis saugiai ir atsakingai.

Auksė Jankūnienė, mokytoja