Renginys Daugėliškių partizanų bunkerio susprogdinimo metinėms paminėti (2020-07-23)

Liepos 22 dieną  Ariogalos gimnazijos jaunieji šauliai, mokiniai, pedagogai kartu su Lietuvos šaulių sąjungos atstovais, Raseinių raj. meru ir visuomenės atstovais dalyvavo renginyje, skirtame paminėti partizanų bunkerio susprogdinimą 1950 m. liepos 22 d. Daugėliškių miške, Prisikėlimo apygardoje (prieš 70 metų žuvo 5 partizanai, tarp kurių  buvo Prisikėlimo apygardos vadas ir 1949 m. vasario 16 d. LLKS prezidiumo deklaracijos signataras Leonardas Grigonis-Užpalis, vienas partizanų – sunkiai sužeistas, vėliau mirė Sibire).

Įdomu ir prasminga buvo paklausyti buvusio šios apygardos partizano pasakojimo, kuris savo akimis matė įvykdytą sprogdinimą, šaudymus ir kuris pats per stebuklą netapo susidorojimo auka. Įkvepiančią kalbą jauniesiems šauliams pasakė vienas organizacijos įkūrėjų – A.Kliunka.

Žuvusieji buvo pagerbti šūvių salvėmis.

Inesa Petrauskienė, lietuvių k. mokytoja