PROJEKTAS „ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ“ 2019 11 13 – 17

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais metais prisijungėme prie tarptautinio projekto „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Tai yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, propaguojantis Šiaurės šalių literatūrą, knygų skaitymą, skatinantis savišvietą bei švietimo idealus Šiaurės ir Baltijos šalyse.

Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros centrų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose bus rengiami skaitymai, parodos, debatai, kiti kultūriniai renginiai.

Šiais metais 2287 mokyklose ir bibliotekose vyko Šiaurės šalių knygų skaitymai ir kiti renginiai. Kadangi lapkritis yra vienas tamsiausių mėnesių ir dienos vienos trumpiausių, todėl skaitant knygas, užsidegus žvakes, sukuriama labai jauki ir maloni atmosfera. Tokia ir yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šių metų tema – Šiaurės šalių šventės. Skaitymams buvo pasiūlytos knygos – ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams rašytojų Astridos Lindgren knyga „Pepė ilgakojinė”, paaugliams ir jaunimui Josteino Gaarderio romano „Sofijos pasaulis” ir  suaugusiems – ištrauka iš rašytojos Karen Blixen  romano „Babetės puota”.

Kartu su lietuvių kalbų mokytojais, šią projekto savaitę vyko garsiniai knygų ištraukų skaitymai prie žvakių šviesos, taip pat dalyvavome labai smagioje viktorinoje apie Šiaurės šalis, kuri privertė susimąstyti ir dar labiau susipažinti su jų kultūra, literatūra, kraštovaizdžiu, tradicijomis. Dar taip pat nukeliavome į virtualią ekskursiją po šias šalis, pasižiūrėjome filmukus ir pasidalinome įspūdžiais apie jas.

Su vaikais ir mokytojais praleidome tikrai labai smagią ir įdomią pažinimo savaitę.

Iki susitikimo kitais metais!!!!

Bibliotekininkė Simona Bartkienė