PROJEKTAS „BŪK SVEIKAS“

Projekto vykdytojas: Raseinių r. Ariogalos gimnazija

Projektui skirta lėšų suma: 300 Eur

Projekto tikslas: formuoti mokinių sveiko gyvenimo įgūdžius, skatinti jų fizinį aktyvumą.

Projekto dalyviai: Raseinių r. Ariogalos gimnazijos 8-II gimnazijos klasių mokiniai

Projekto priemonės: įgyvendinant projektą, buvo suorganizuotos 6 paskaitos-praktiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo apie 350 mokinių.

Projektą pradėjome pasikvietę Kazickų šeimos fondo koordinatorių Beną Mačiulaitį. Šis entuziastingas ir veiklus žmogus visus kvietė aktyviai dalyvauti visuose organizuojamuose renginiuose, papasakojo apie savo kelią į sėkmę bei sunkumus.

Suorganizuotuose praktiniuose užsiėmimuose „Judėjimo galia“ kineziterapeutė, taisyklingo judesio mokyklos steigėja Gintarė Pranaitienė papasakojo apie fizinius gebėjimus, kūno struktūrą, taisyklingą laikyseną. Ji padėjo mokiniams suprasti ir pajusti fizinių pratimų atlikimo technikos privalumus ir trūkumus, supažindino su pratimais, būtinais atlikti kasdien. Vyko diskusija, iškilo nemažai klausimų, į kuriuos kiekvienas dalyvis gavo išsamius atsakymus.

Sveikatos universiteto dėstytoja, biologijos mokslų daktarė Jūratė Stanislovaitienė pravedė paskaitą „Sveikos mitybos ir svorio kontrolės principai“. Po paskaitos vyko diskusija apie sveikos mitybos įpročius, natūralius ir sveikus produktus, naudingus mūsų organizmui. Atidžiai išnagrinėta sveikos mitybos piramidė, išsiaiškinta,  ką sveikiau valgyti prieš ir po treniruočių, sporto užsiėmimų.

Pasikvietėme ir psichologę Jolantą Jurėnę, kuri moksleiviams paskaitė pranešimą „Sporto psichologijos pagrindiniai aspektai“. Aiškinomės apie psichologines problemas, su kuriomis susiduriame sporte ir mokymosi metu. Išsiaiškinome problemų sprendimo būdus, susipažinome su pavyzdžiais.

Savo pasiekimais ir patirtomis nesėkmėmis pasidalinti atvyko ir žalgirietis krepšininkas Donatas Sabeckis. Jis mokiniams įdomiai  papasakojo apie savo kelią į didįjį sportą, pasidalijo savo mitybos receptais ir fizinių užsiėmimų dažnumu bei intensyvumu.

Kad projekto veiklos būtų ne tik teorinės, vykdėme rytines mankštas. Mokiniai ypač susidomėjo tinkliniu, iki šiol žaidžia šį žaidimą ilgųjų pertraukų metu. Kaskart vis sulaukiame prisijungiančių naujų žaidėjų.

Birutė Balžekienė, kūno kultūros vyresnioji mokytoja