PROGRAMOS ,,JAUNIMAS GALI“ ŽAIDYNĖS

Kazickų šeimos fondo inicijuojama programa „Jaunimas gali“ – tai programa, kuri ugdo būtinus jaunimui gyvenimo įgūdžius, sudaro sąlygas būti fiziškai aktyviems, sukuria saugią ir pozityvią aplinką jaunimo augimui ir pasiūlo daug dalykų, padedančių jaunuoliams tobulėti kaip tvirtoms asmenybėms.

Ariogalos gimnazijos mokiniai, treniruojami B. Balžekienės ir D. Griciaus, yra šios programos dalis. Kiek nuostabių dalykų gali patirti kiekvienas vaikas, dalyvaudamas šioje programoje! Tai ir susitikimai su žymiais žmonėmis, kurie kiekvienam gali būti puikus pavyzdys, siekiant savo užsibrėžtų tikslų, tai ir motyvacija nepasiduoti sunkiausiu momentu ir judėti tik pirmyn… O kur dar įvairios išvykos, veiklos, kurios skatina kiekvieno žmogaus kūrybiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis, atkaklumą, sąžiningumą, humoro jausmą, savivoką, moko dirbti komandoje.

Spalio 26 dieną vyko programos „Jaunimas gali“ auklėtinių žaidynės gimnazijoje. Šios programos vadovas atvyko su viešnia – Asta Žukaite, dirbančia LNK sporto žinių vedėja. Prasidėjo pirmosios „Jaunimas gali“ žaidynės. Viena iš užduočių buvo sukurti komandos prisistatymą. Jauni žmonės kūrybiškai ir atsakingai ruošė pasirodymą su šokio ir sporto elementais bei parinkdami tinkamą muziką. Po to vyko komandinės ir individualios aktyvios rungtys, taip pat laukė komandinė-spontaniška užduotis, kuri atskleidė ir įrodė stiprią komandinę dvasią, vienybę, bendrystę. Buvusias emocijas sunku perteikti, nes komandos dvasia buvo juntama kiekvienoje rungtyje, o aktyvios veiklos tik patvirtino dalyvių gebėjimą suprasti kitą, esantį šalia.

Su nekantrumu lauksime kitų žaidynių. Juk tobulėjimui ribų nėra, o visiems judėti ir būti fiziškai aktyviems bei sveikiems, ugdyti būtinus gyvenimo įgūdžius yra daugelio siekiamybė.

Birutė Balžekienė