Pradinukų savaitės veiklos

Paskutinę vasario savaitę Ariogalos gimnazijoje vyko akcija „Savaitė be saldumynų“. Šios akcijos tikslas – skatinti mokinius vengti saldumynų, traškučių bei kito nevisaverčio maisto. Mokiniai susipažino su sveika mityba, aptarė sveikos gyvensenos principus, piešė sveikos mitybos piramidę, atliko apklausą, išsiaiškino, kiek mokinių nevalgė saldumynų. Pradinukai žiūrėjo edukacinius filmukus bei juos aptarė, diskutavo, išsakė savo nuomonę apie saldumynų poveikį sveikatai. Pirmokų tėveliams buvo rekomenduota paskaityti straipsnį „Ką daryti, kad pirmoko mokykloje neviliotų saldumynai?“

Paskutinę savaitės dieną kiekviena klasė apibendrino savo veiklas. Mokiniai ant popierinių lėkštelių rašė sveiko maisto receptus, piešė vaisius ir daržoves.

Šis renginys skatino vaikus sveikiau maitintis, suteikė žinių apie reikalingų maisto medžiagų naudą žmogaus organizmui, ugdė kūrybiškumą, bendradarbiavimą.

 1-2 klasių mokiniai dalyvavo  edukaciniame užsiėmime „Knygos kelias“, kurį  vedė Martynas Burneika – leidyklos „Nieko rimto“ darbuotojas. Jis pristatė knygas vaikams. Išvydome daug gražių knygelių apie gamtą, serijinių leidinių, nuotykių knygų, naujausius žurnalo „Laimiukas“ numerius. Viską buvo galima įsigyti. Pirmokams ir antrokams labai pasisekė, nes jie išgirdo Martyno pasakojimą, kaip leidykloje gimsta knygelės, kokie autoriai ne tik rašo, bet ir iliustruoja savo parašytas knygas ir dar daug įdomybių. Mokiniai turėjo galimybę savo rankomis paliesti popierių, ant kurio spausdinamos knygos. Martynas atsakė į mokinių klausimus, o jų buvo tikrai nemažai.

Pradinukai džiaugiasi tokiomis veiklomis ir nekantriai laukia jų daugiau.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja