Poeto gimtadienis

Spalio 29 d. vienuoliktokai rinkosi į netradicinę lietuvių kalbos ir literatūros pamoką, skirtą Maironio 159 gimtadieniui. Renginį pradėjo mokytoja Z. Andrijaitienė pristatydama jaunųjų maironiečių veiklos knygą ,,Maironio kelias“. Pamoką organizavo III a gimnazijos klasės mokinės: Aura, Ema, Klaudija ir Paulina. Jos parengė pranešimus: ,,Maironio gyvenimas“, ,,Maironio kūrybos bruožai“ ir ,,Gėlių ir medžių motyvai Maironio poezijoje“. Prozą keitė poeto lyrikos posmai.

Antroji pamokos dalis buvo praktinės užduotys ir refleksija. Mokiniai grupelėse kūrė ketureilius, rengėsi įvairiais būdais skaityti Maironio eilėraščius. Šias užduotis atliko ir dalyvavusios mokytojos. Pamokos pabaigoje buvo dar viena užduotis – atsakyti į 5 klausimus, susijusius su poeto gyvenimu ir kūryba. Mokiniai pasitikrino atidaus klausymosi įgūdžius, teigiamai įvertino bendraklasių organizuotą pamoką. Gimtadienio šventė-pamoka pavyko!

Klaudija Petrauskaitė, III a gimnazijos klasės mokinė