Po Plembergo kaimą – Daugirdų šeimos takais….

Ariogalos gimnazijos geografijos kabinetas pavadintas mūsų krašto šviesuolio Tado Daugirdo vardu. 2019-11-01 sukanka 100 – osios T. Daugirdo mirties metinės, todėl kartu su geografijos mokytoja R. Teišerskiene organizavome projektinių veiklų ciklą T. Daugirdui atminti. Šiuos mokslo metus 8 a, b klasių mokiniai baigė išvyka į Tado Daugirdo tėviškę, Plembergo kaimą. Šios išvykos metu apžiūrėjome išlikusį autentišką dvaro svirno fragmentą, vaikščiojome dvaro tvenkinių pakrantėmis, aplankėme šeimos kapinaites, esančias labai vaizdingame Dubysos dešiniajame krante, susitikome su vietiniais gyventojais, kurie papasakojo įdomių istorijų iš T. Daugirdo gyvenimo. Griždami, Ariogalos kapinėse, aplankėme Daugirdų šeimos koplyčią, kurioje ir palaidotas archeologas, dailininkas, muziejininkas, politikas.

Šiai išvykai ruošėmės atsakingai. Prieš atvykstant su klase, kartu su mokytoja praėjome visą kelionės maršrutą, kalbėjomės su gyventojais, rinkome informaciją. Kadangi gyvenu Plembergo kaime, man pačiam buvo įdomu ir naudinga sužinoti apie Daugirdų šeimą, istorinę praeitį. Projektinę veiklą tęsime sekančiais mokslo metais.

Dėkojame gimnazijos Direktoriui už galimybę nuvykti, pamatyti, pažinti.

Deimantas Dargužas 8 b klasė