Pirmokų krikštynos

Pirmokams pirmieji mėnesiai mokykloje yra tikras iššūkis – vieniems praeinantis lengviau, kitiems – sudėtingiau. Tačiau, nepriklausomai nuo to, vaikai vis tiek noriai mokosi, pažįsta, atranda, tad reikia šią motyvaciją skatinti. O kas labiau pakels motyvaciją, jei ne šventė Kelionė aukštyn ir pirmyn ir dar su oro balionu.

Šiais metais, lapkričio 29 dieną Ariogalos gimnazijos 4 b klasės mokiniai, vadovaujami šaunios ir kūrybingos mokytojos Nijolės Juknienės, parengė nuotaikingą šventę mažiesiems savo draugams – krikštynas – „Kelionę oro balionu“.

1 a, 1 b, 1 c klasių mokinius bei jų mokytojas Aldoną Zajančkauskienę, Saulę Tiškuvienę  ir Laimą Bytautienę, ketvirtokai – spalvinukai pakvietė į šventę ir įteikė spalvingus kvietimus. Pirmokėliai į salę sugužėjo pasipuošę spalvingomis kaklaskarėmis, kur jų laukė tėveliai ir šventės vedėjai.  Mažieji padainavo daineles, prisistatė.

Gimnazijos direktorius Arvydas Stankus pasveikino pirmokus gražios šventės proga ir palinkėjo sėkmės. Priminė, kad ateityje jų laukia dar ne viena įspūdinga šventė.

Pirmokų laukė iššūkiai, kuriuos jie turėjo įveikti. Pirmasis iššūkis KŪNUI. Teko ne kartą įsitikinti, kad šiuolaikiniai vaikai tiesiog dievina „Just dance“ žaidimą. Jo esmė – kuo tiksliau atkartoti šokio judesius rodomus ekrane. Tai ir atliko pirmokėliai padedami spalvinukų.

Tada sekė „Mini iššūkis TYRĖJAMS“ – eksperimentas su degančia žvake. Trečiasis iššūkis –  SIELAI. Reikėjo nuspalvinti savo oro balioną kaip tik širdis geidžia ir pakabinti jį „Žinių padangėje“.

Ketvirtasis iššūkis PROTUI. Spalvinukai pravedė „Linksmąją viktoriną“. Pirmokai, pasitarę grupėje, turėjo atsakyti į  klausimus, pakeldami kortelę „tiesa“ ar „netiesa“.

Spalvinukai pirmokėlius suantspaudavo, t.y. „pakrikštijo“. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Norkienė  įteikė pirmokų mokytojoms dokumentus – „Krikšto liudijimus“.

Mokiniai įrodė, kad yra verti pirmoko vardo: puikiai judėjo, buvo kūrybingi, protingi. Ketvirtokai – spalvinukai padovanojo jiems po „išminties kiaušinį“ ir palinkėjo sėkmės kopiant į mokslo aukštumas. Aidint plojimams, garsiai skambant muzikai, spalvinukai sumetė balionus ant žemės finaliniam visų šėlsmui.

Šventė gimnazijoje baigėsi, tačiau mokiniai kupini pačių geriausių emocijų keliavo į namus ilsėtis bei švęsti su savo artimaisiais.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja