Pirmokų krikštynos

Pirmokų krikštynų šventė svarbi  mokiniams, jų tėveliams,  mokytojams, nes suteikia puikią galimybę puoselėti savo mokyklos tradicijas, dalyvauti įvairiose veiklose, realizuoti savo gebėjimus meno srityje, formuoti teigiamas bendravimo kompetencijas bei ugdyti bendruomeniškumo ir atsakomybės jausmus. Šiais metais lapkričio 23 dieną Ariogalos gimnazijos 4 a ir 4 b klasės mokiniai, vadovaujami šaunių ir kūrybingų mokytojų Aldonos Zajančkauskienės ir Saulės Tiškuvienės, parengė įspūdingą ir nuotaikingą šventę mažiesiems savo draugams – krikštynas „Kelionė į Vaivorykštės šalį“.

1 a ir 1 b klasių mokinius  ir jų mokytojas, Auksę Jankūnienę ir Gražiną Seredienę, ketvirtokai pakvietė į šventę ir įteikė spalvingus kelionės bilietus. Pirmokėliai į salę atvyko traukinuku, susėdo į spalvingus vagonus pagal bilietų spalvas. Ketvirtokų atliekama skambi daina visiems dovanojo džiugią, šventišką nuotaiką. Pirmokai važiavo traukinuku nuo stotelės prie stotelės, kur turėjo atlikti įvairias užduotis: sudėti žodį, suskaičiuoti pelėdžiukus, sudėlioti dėlionę, pašokti „Ančiukų šokį“. Visų dėmesį kaustė paslaptingi balsai, traukinio švilpimo bei ratų bildėjimo garsai, kurie sklido iš ekrano.  Puikiai susidoroję su užduotimis, mažieji padainavo nuotaikingas daineles. Džiaugsmu spindėjo mokinių tėvelių akys, matydamos šaunius ir drąsius vaikučius. Ketvirtokai, įsitikinę, kad pirmokėliai tikrai verti mokinio vardo, pakvietė juos duoti priesaiką.

Gimnazijos direktorius Arvydas Stankus pasidžiaugė gražiu, neįprastu renginiu, palinkėjo pirmokams sėkmingos kelionės po mokslo ir žinių šalį ir priminė, kad ateityje jų laukia dar ne viena graži šventė. Kartu su pavaduotoja ugdymui Aldona Norkiene įteikė mokiniams pamokų tvarkaraščius.

Ši šventė – įspūdingas, kruopščiai apgalvotas renginys. Visų pirmokų, jų mokytojų ir tėvelių vardu nuoširdžiai dėkoju šauniai ketvirtokų komandai ir jų mokytojoms.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja