Patyriminė edukacija Vikingų kaime

Ariogalos gimnazijoje gegužės 6 dieną pradinių klasių mokiniai pabuvojo mini muziejuje, kurį atvežė edukatoriai iš „Vikingų kaimo“, įsikūrusio Širvintų rajone. Kaimo šeimininkai visus dalyvius aprėdė senoviniais drabužiais ir kartu su mokiniais leidosi ieškoti senosios baltų praeities. Mokiniai susipažino su senovės žmogaus racionu: sužinojo, kas buvo auginama, kuo maitinosi, iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai, ragavo skrudintų kviečių. Pradinukai taip pat turėjo puikią progą pasijusti senovės kario ar kunigaikšio dukros kailyje, susipažino su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyko karių pratybos, kuriose mokiniai tapo viena komanda ir mokėsi kai kurių taktinių manevrų.

Ši edukacinė programa užsakyta pagal Kultūros pasą. Jos tikslas – teoriniu ir patyriminiu būdu supažindinti mokinius su senovine karyba Lietuvoje. Ši edukacija papildo formalias ugdymo disciplinas: etnokultūrą, istoriją, fizinį pasirengimą, senąsias ir naująsias technologijas.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja