Pasaulinė Žemės diena

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Kovo 19-ąją Ariogalos gimnazijos pradinukai taip pat paminėjo šią dieną. Jaunųjų gamtininkų būrelio nariai ir jų vadovė Gražina Seredienė pakvietė visus į virtualų susitikimą, skirtą Žemės dienai. 3 b klasės jaunosios skaitovės pradėjo renginį eilėmis ir gražiais žodžiais apie mūsų Žemę ir pavasarį. Dalyvių širdeles suvirpino kanklių skambesys bei atliekamos dainelės apie bundančią gamtą. Buvo paminėta ir tai, kad kovo 19-oji yra Pempės diena, kovo 10-ji – 40-ties parskrendančių paukščių diena, o kovo 25-oji – Gandro diena. Mokiniai, svarstė, ką jie gali padaryti, kad mūsų Žemė būtų dar gražesnė ir švaresnė. Tai ir šiukšlių rinkimas, rūšiavimas, aplinkos tvarkymas, inkilėlių gaminimas. Mažų vaikų maži ir darbeliai, bet jie labai svarbūs ir reikšmingi.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Norkienė pasidžiaugė jaunųjų gamtininkų būrelio veikla ir padėkojo vadovei Gražinai už šį renginį. Ji priminė visiems, kad Žemės diena – viena iš gražiausių aplinkosauginių švenčių. Ši diena reiškia švarų orą, vandenį, dirvožemį, kad visi, kas gyvas, galėtų gyventi švarioje aplinkoje. Ši diena turėtų suvienyti žmones bendrai veiklai dėl švarios gamtos. Pavaduotoja maloniai nustebino visus parengtu video, kur matėsi Ariogalos padangė, o ten – skrendančios antys ir jų girgsėjimas. Taip pat pasidžiaugė šauniais pradinukais, kurie kartu su savo tėveliais pagamino paukšteliams inkilėlius. Inkilai jau iškelti ir laukia savo šeimininkų.

Renginį užbaigė skaitovių žodžiai apie Žemę, skambantys kanklių garsai, būrelio vadovės Gražinos palinkėjimas,  kurie privertė ne vieną susimąstyti, ar viską padarome dėl savo Žemės, kuri yra mūsų namai.

 

Auksė Jankūnienė, mokytoja