Pasaulinė gyvūnų diena

Pasaulis kasmet spalio 4-ąją mini gyvūnų dieną. Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Raseinių r. Ariogalos gimnazijos pradinukai taip pat neliko abejingi ir paminėjo Gyvūnų dieną. Jaunųjų gamtininkų būrelio vadovė Gražina Seredienė pakvietė 28 pradinių klasių mokinius dalyvauti viktorinoje „Pažinkime gyvūnus“. Puikias žinias viktorinoje atskleidė Vesta Gailiūtė (1 b), Pijus Barišauskas (2 b), Meda Sabašinskaitė (3 b) ir Urtė Gudelevičiūtė (4 a).

Sveikiname viktorinos nugalėtojus ir visus, dalyvavusius joje.

Auksė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja