Pamoka su džiazu

Paskutinę šių metų mokslo dieną vyresniųjų klasių mokiniai turėjo unikalią galimybę dalyvauti kitokioje pamokoje. Šią pamoką vedė profesionalūs muzikantai Aleksandras Lakšmanas (saksofonas) ir Žemyna Krukonytė (vokalas).

Šioje nuotaikingoje pamokoje – koncerte ne tik klausėme energingos ir pakylėtos džiazo muzikos, bet ir išgirdome intriguojančią džiazo istoriją, sužinojome, kur ir kaip gimė džiazas. Nukeliavome  į 19 a. pabaigos Nju Orleaną, paklausėme regtaimo ir juodaodžių bažnytinių dainų. Po to mūsų laukė Čikaga  ir Niujorkas. Kartu su džiazo genijumi Armstrongu apsilankėme Harlemo džiazo klube, pasidairėme po Brodvėjaus teatrą, Sužinojome, kas yra svingas, kaip paploti džiazo ritmą, kaip išmokti improvizuoti. Pamoka buvo tikrai smagi, patyrėme daug naujų emocijų. Kai kam iš mokinių teko galimybė ir patiems pamuzikuoti, paakompanuoti scenos meistrams.

Inesa Petrauskienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja